Mix vřeteno z odrůd p.Buzrly



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?) 
9.10.2023 15:00, zobrazeno: 1557x

Nyní mohu založit toto vlákno.Zapěstování je v podstatě hotovo a plodnost již probíhá.První roub jsem dal na Jantar v r.2019,další rok další rouby.Bylo potřeba napěstovat roubovací materiál.

1 - roubování na terminál v r.2021 - asi 80% roubů

2 - zapěstované vřeteno po přeroubování a letošním jarním řezu

3,4 - letošní kvetení

5,6,7 - vřeteno s úrodou - v dolním patře Sandra, v prostřední zóně Vanessa a       Elisabet a v horní části Šarlota.Některé rouby ještě nezaplodily.U Elisabety zatím   jedno jablko - roubeno nejpozději.Používám názvy které dal svým šlechtěncům   p.Buzrla, poněmčelé názvy mě nezajímají.To jen pro provokatéry.

Zahradě zdar - Mičurin II (470.)

1 - Roubování 2021 - 80%
1 - Roubování 2021 - 80%
Zapěstované vřeteno po řezu - 2023
Zapěstované vřeteno po řezu - 2023
3 - květ 2023
3 - květ 2023
4 - květ 2023
4 - květ 2023
5 - úroda 2023
5 - úroda 2023
6 - úroda 2023
6 - úroda 2023
7 - úroda 2023
7 - úroda 2023
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 9.10.2023 15:26

pěkně Vám to roste.yes Kolik roubů jste na vřeteno narouboval? Z fotky se všechno poznat nedá. Ty odrůdy pana Buzrly neznám, ale předpokládám, že do spodní části jste narouboval ty vzrůstnější? V budoucnu budu muset dělat taky něco podobného. Jak jsem si letos vyzkoušel, roubování na pařízek má i svá negativa, nedokonalý srůst roubu a podnože je tak výrazný, že ačkoli přírůstky za rok jsou metrové, stačilo trochu více ohnout boční větev jednoho z roubovanců a komplet celý roub se mi vylomil. Nenahraditelná ztráta, nový obrost tak ke schroupání králíkům a podnož na vyhození. Takže roubování na pařízek už v příštím roce ne. Spíš přeroubování stávajících nerezistentů na rezistentní odrůdy, které už mám, vroubováním do celého vřetene, nikoli jen na terminál. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 10.10.2023 9:56

Toto přeroubování již zapěstovaného vřetene je tak trochu běch na dlouhou trať zvláště když si ještě musíte napěstovat rouby.Pokud lze roubovat s dostatečným množstvím roubů výrazně se doba zkrátí.Nepočítal jsem počet roubů ale během těch čtyř let jsem použil asi 30 roubů.Ne všechny se ujmuly a muselo se opakovat.Na spodní patro je lépe použít vzrůstnější odrůdy.Dle situace jsem použil v 95% roubování za kůru a zbytek kopulací.Žehráte na roubování na pařízek.To co jste napsal jinde, brzy jste odstranil fixační úvazek a proč ohýbáte v prvním roce obrost na rostoucím terminálu.Prvně terminál a druhým roce střih na rozvětvení.Mám čtyři stromy roubované na podnožový pařízek za kůru a dva na podnožový letorost kopulací.K vylomení nikdy nedošlo.No a zdůraznění rezistence pro mě nemá žádný význam zvláště když je to podáváno zahradkářům skoro jako všelék.Opak je pravdou očemž se mnozí přesvědčili a budou přesvědčovat.Ona příroda nespí vytváří nové rasy houbových chorob (strupovitosti) a tato umělá rezistence je potom naprd.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 10.10.2023 10:19

Pane Mičurine, děkuji Vám za reakci, jsem rád, že si s Vámi mohu vyměnit názory, je to pro mě přínos a možnost získat nové zkušenosti. Při roubování na pařízek jsem použil tří, někdy i čtyřočkové rouby a během sezóny i ze spodních oček vyrazily výhony, silné jak konkureční výhony. Nechtěl jsem je odstraňovat a zároveň jsem chtěl zabránit, aby přerostly terminál. Proto jsem je odklonil, vyvázal v úhlu asi 40° a nechal volně pokračovat v růstu. Při mém způsobu pěstování vřeten mi nebude vadit, když plodonosný obrost bude vytvořený níže, než je běžným zvykem, třeba už v 0,3m nad zemí. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 10.10.2023 12:00

Pane Waltře rozumím Vašemu postupu a všiml jsem si zapěstování vřetene již s pupenů roubu.Pokud Vám to vyhovuje neni co řešit.Výšku obrostu si řídí pěstitel.Není přece nutné dodržovat výšku kmínku dle zadaných pravidel pro jednotlivé tvary stromků.No a že se něco občas vylomí není nutné zavrhovat tento postup a roubování.I nezdar je poučení a pěstitel hledá příčinu hlavně u sebe.A o tom je ovocnařina.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 8.11.2023 13:41

Když jsem před léty vybíral stromek na vytvoření mix.vřetene dbal jsem na jeho zdravotní stav.Vybrané vřeteno bylo bez chyb.Po pěti letech zapěstovávání se konečně dostavila plodnost a radost.Před týdnem se dostavil šok.Všiml jsem si v místě roubování tmavého a mokrého místa.Při dotyku postiženého místa struktura jak houba, drolilo se v barvě kokosového vlákna.Prostě postižení krčkovou hnilobou.Drátěným kartáčm jsem rajbloval postižené místo až na dřevo a vyčistil.Okamžitě ošetřil měďnatým přípravkem.Včerejší kontrolou (viz.příloha) zjištěn mnohem lepší stav bez mokvání a poškození pěkně zaschlé.Na jaře měď zopakuji a budu doufat v potlačení rozvoje hniloby.Neošetřím balzámem, nezavážu, nechám dýchat.Kdysi jsem podobně napadený stromek Elstar zachránil, rána zaschla a zdravé pletivo se od poškozeného místa zavalilo a funguje dál.Snad se to podaří i tentokrát.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

mix.vřeteno
mix.vřeteno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika