Mazání latexem po střihu větví



Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 62.215 (?)
21.2.2008 14:34

Vážení zahradníci já přidávám do latexu na prášek rozdrcené dřevěné uhlí. Vedlejší efekt je, že strom nevypadá jak "bílá paní", ale jako strom.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 62.215 (?), 21.2.2008 14:34

Vážení zahradníci já přidávám do latexu na prášek rozdrcené dřevěné uhlí. Vedlejší efekt je, že strom nevypadá jak "bílá paní", ale jako strom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 78.226 (?), 23.2.2008 13:15

Latexová barva se kupuje i v barevných odstínech, nebo používat jen bílou a koupená je sama o sobě dost hustá? Kuprikol je na co a kde se ten koupí? Co používáte při líčení stromů do vápna? Mých 5 kmenů jabloní mám zelené jak brčál.Tahají si kyselost z půdy(trávník kolem je sám mech), nebo jsou zelené od kyselého deště? Zahrada je u Bečvy v Moravské bráně. děkuji Vám za odpověď. Všem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.226 (?), 23.2.2008 13:09

Jsem zahrádkář začátečník. Hledím, co všechno existuje. Tatínek zamaazával před 20-ti lety včelím voskem. Jak se jmenuje ten stromový balzám a ostatní přípravky, kuprikol(nač ten je?)...Koupit se to dá vše kde? V jaké drogerii, nebo v Baumax...a jiných supermarketech, kde jsem si všiml, že mají také zahradnictví

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 23.2.2008 15:34

Kmeny stromů jsou zelené od mikroskopických řas. Vůbec jim neškodí.
Kuprikol je měďnatý postřik proti houbovým chorobám, který, vmíchán do latexu,  do jisté míry chrání řeznou plochu před houbovou infekcí. Stromových balzámů je více druhů, rány se pod nimi o něco rychleji hojí než pod latexem, ale jsou drahé.
  Zatírat čistým včelím voskem je jednak nákladné a navíc vosk dobře nedrží. Lze jej svařit s pryskyřicí (kalafunou), sádlem a lihem na  domácí štěpovací vosk, který lze použít rovněž. Zatírání hustou barvou je ale mnohem pohodlnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 77.233 (?), 17.2.2008 21:47

Dobrý den. Pěstuji jabloně v tzv. okrajových podmínkách (vyšší nadm. výška a mizerná půda) a ze zkušenosti vím, že každá nezatřená rána je vstupní branou infekce. Dobře vyživované stromky v dobrých podmínkách si s ní většinou poradí, u nás se mi vymstí každé opomenutí. Zatírám tedy každou ránu (pokud na ni jenom trochu dosáhnu). Samozřejmě ve velkosadu v lepších podmínkách bych to nedělal.

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.226 (?), 23.2.2008 13:46

Jirko, mám stejný problém s půdou, je písčitá, na břehu řeky, kyselá, že kmeny jsou jak brčál, jablka padají a jsou flekatá, děcka si raději kupují. My taky.Jakou máte zkušenost a jak ošetřujete stromy a půdu kolem. Mám na mysli i postřiky...Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.133 (?), 23.2.2008 17:17

Nemůže ten cupricol působit toxicky na tvořícíse kalus?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 151.203 (?), 23.2.2008 17:42

Osobně jsem používal myslím Fundazol. Ten myslím není založen na mědi. Ale už je to dloiuho, tak nevím přesně. Jinak k poškození pletiv - záleží na koncentraci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.21 (?), 23.2.2008 18:37

Já mám nejlepší zkušenost s bílou fermežovou barvou, na latexu se tvořil černý povlak a tak dobře se to nehojilo. Zatírám ale jen větší rány, tak od dvou cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 24.2.2008 8:42

Dělám to podobně. Zatírám rány od pilky, ty ustřižené nůžkami (do 2 cm) ne. Fermežová barva bývala dobrá, když byla s fermeží. Dnes je ředěna syntetickým ředidlem, které pletivům zas až tak nehoví. Navíc v době mízy jsou řezné plochy vlhké, a barva hůř přilne. Taky je drahá a dlouho schne. Proto se od fermežovky upouští. Místo latexu je samozřejmě možno použít jakoukoli vodou ředitelnou barvu - třeba akrylátovou. některé jsou po vyschnutí dokonce elastičtější. Latex (venkovní ovšem) je asi nejlevnější a hlavně, začal se používat před lety, kdy jiné disperzní barvy nebyly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika