Malinové holovouské



Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?)
2.4.2021 16:45

Bohužel mám tu zkušenost, že spousta eshopů přeprodává Malinové Holovouské jako Hornokrajský malináč.

A protože k Hornokrajskému malináči nemá nikdo matečný strom či udržovací šlechtění je s podivem, kde by ty eshopy měly HM brát... (tudíž záměna MH za HM je nasnadě).

SfK.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 78.10 (?), 15.10.2012 23:30, zobrazeno: 8770x

V letošním roce jsem si opět užíval této opravdové delikatesy- jemnost, malinová vůně a chuť je u této odrůdy opravdu mimořádná, člověk se až diví proč se nepoužívá ve šlechtění, aspoň u nás. Jaké jsou vaše zkušenosti s touto kdysi zimní, dnes spíše podzimní odrůdou?

   Ing. Fidla

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 16.10.2012 8:49

Chuťová lahůdka s krásným svalcem u stopky. Plodilo mi ale málo a malinovou chuť jsem necítil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.10 (?), 16.10.2012 10:47

Pravda není to plnič sklepů jako třeba Albrechtovo. Tady na Opavsku asi nikdy nebylo příliš rozšířené, vím o jednom stromu. Na jaře jsem ho lehce prořezal a zmladil, strom se odvěčil opravdu krásnou úrodou vyrovnaných a krásně vybarvených plodů. zdá se mi jako docela vhodná odrůda do podhorských poloh, v teplých nížinách má trpět předčasným opadem listí. Je pravda že malinová je spíš vůně.

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 5.249 (?), 11.3.2021 7:55

Tady u nás v Krkonoších je to velmi častá odrůda. Opravdu velmi chutné jablko, jediná vada je, že někdy začíná brzy moučnatět. Většina mnou nalezených stromů jsou už statní jedinci, důkaz, že se v podhůří a na horách daří. 

VF

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 31.3.2021 13:20

A pokračujeme v seriálu s názvem Malinové holovouské nebo Malinové hornokrajské? smiley Zatímco Malinové hornokrajské lze v e-shopech stále ještě sehnat, tak Malinové holovouské jaksi z prodeje zmizelo. Naštěstí se tady nedaleko našel pán, který si z e-shopů Malinové holovouské včas zajistil. yes Jinak, pane VF, moc se mně líbil Váš příspěvek z vlákna A2. Stručně a jasně řečeno vše. Taky z důvodu, že Matčino je naše oblíbená odrůda a A2 oblíbená podnož. Mám na mysli mě a pána nedaleko odsud. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 219.76 (?), 2.4.2021 12:41

Co na to říci, když je ani Holovousy nenabízejí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 219.76 (?), 2.4.2021 12:43

Beru zpět, nabízejí na semenáči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?), 2.4.2021 16:45

Bohužel mám tu zkušenost, že spousta eshopů přeprodává Malinové Holovouské jako Hornokrajský malináč.

A protože k Hornokrajskému malináči nemá nikdo matečný strom či udržovací šlechtění je s podivem, kde by ty eshopy měly HM brát... (tudíž záměna MH za HM je nasnadě).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 2.4.2021 20:26

Po ovoci poznáte je, jak s oblibou píše pan PP. A protože plody obou odrůd se dost významně liší tvarem, záměnu bychom měli poznat. Pán mně napsal, že má jak HM, tak i MH. MH pochází z Fytosu, kde nakonec ani HM nevedou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika