Letos vysazená jabloň - co jí je?



host - 50.226 (?) 
21.7.2022 9:20, zobrazeno: 734x

Dobrý den, letos vysazená jabloň teď vypadá takhle. Je to pouze z horka nebo něco vážnějšího? Můžu jí nějak pomoct? Děkuji. 


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.142 (?), 21.7.2022 11:59

Občas pořádně prolít, nejen denně trochu svrndat - voda se musí dostat ke kořenům do hloubky. Máte nad kořeny mulč, aby omezoval odpařování vody? Stromek zřejmě nestihne tolik vody nasát, kolik v těhle teplech odpaří. A jen konstatování - chybí vám tam kolík.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 21.7.2022 14:00

+ celkem velké ranky do dřeva asi ničím nezatřené. Vydatně zalévat v horkém a suchém počasí ano, mezitím ale nezapomenout i mělce okopat, přihnojit dle potřeby a půdních podmínek. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 25.7.2022 12:01

Váš problém může vězet použitím neselektivního insekticidu buď Vámi což neuvádíte a nebo již ve školce před prodejem viz.příloha

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.144 (?), 25.7.2022 13:56
Já jsem letos musel vlastní na jaře vysazené mladé jabloně postříkat přípravkem Vertimec, protože jsem zrovna neměl nic jiného po ruce. Stav se zlepšil, kromě dvou stromků, ale budu muset stříkat znova. Použiju Nissorun.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika