Konec pesticidů pro zahrádkáře?



stefanos689 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 75.62 (?)
2.5.2013 17:10

Zadejte si na youtube "neonicotinoid" a "bee" a uvidite jak jsou neskodne...To, ze neco neni na etikete jeste neznamena, ze je to neskodne. Naopak devastujici ucinek neonikotinuidu na nervovy system vcely je jiz dobre zdokumentovan. Prave neonikotinoidy jsou jednim z nejvetsich svinstev.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 2.5.2013 13:27

V příspěvku pana Stefanose vidím ještě i další dvě zásadní věty:

"S plisnemi a houbami jsem problem v teto suche oblasti jeste nemel".

ale hlavně:

"... a pokud to vyresit nejde, tak danou vysadbu teto urcite plodiny v tom roce nekompromisne zrusim".

A právě zde je to zásadní shakespearovské "Být či nebýt?"!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
stefanos689 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 75.62 (?), 2.5.2013 14:11

Ja v zasade proti "chemii" nejsem. Vzdyt vse okolo nas je v doslovnem slova smyslu chemie. Ale jsem proti amaterskemu zneuzivani a naduzivani synteticke chemie porad a na vsechno jak to praktikuji mnozi zahradkari. Vidim to kolem sebe. Sebemensi problem a uz se hleda nejaky postrik. To je vytloukani klinu klinem a vede to jen k dalsim a dalsim problemum. Znicim jednoho skudce a premnozi se mi druhy. Zasadni je hledat priciny problemu a pokud mozno je odstranit a obnovit rovnovahu. Pokud neni mozne je odstranit, tak prestat danou plodinu pestovat. Co lze s uspechem pestovat v urcite charakteristicke klimaticke a pudni oblasti bez chemie, tak v druhe uz ne. Drive se na to dbalo mnohem vice a lide to meli odpozorovane. Jenze to by museli soucasni pestitele alespon trosku pozorovat prirodu a snazit se ji porozumet. Dnes chceme vsechno vsude a pokud mozno hned. Cest vyjimkam...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
stefanos689 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 75.62 (?), 2.5.2013 14:24

Zrovna ctu v jinem vlaknu jak nekdo strikal olistenou broskvon proti kaderavosti. To je typicky priklad, proc je chemie v rukou zahradkaru tak nebezpecna. Nespravna a casto zbytecna aplikace. A pro jistotu tam toho dame dvojnasobek:) Kdyz uz chemii musim pouzit, tak si dukladne prostuduji jak vubec dany pripravek funguje, snazim se pochopit ten mechanismus a vyhodnotit zda mi vubec muze pomoci. Stejne problemy jsou ve vcelareni. Mame vyvinute ucinne leciva, ale vcelari je absolutne neumi spravne aplikovat, takze ve vysledku tato leciva ztraceji svoji ucinnost a misto leceni spise skodi. Skudci si snadno vyvijeji rezistenci... Mame to tam nechat 3 tydny, ale pro jistotu to tam nechame cely rok, ze? Nepochopeni...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.228 (?), 2.5.2013 15:18

Nespravna a casto zbytecna aplikace  - ano, tady musím souhlasit, žiju už nějaký čas na venkově a přesně toto kolem sebe vidím. I když bych neřekla, že jde o zahrádkáře, ale prostě o lidi, co mají u domu větší či menší pozemek a nějakým způsobem ho obdělávají. Něco jim žere listy, tak to něčím, co najdou doma,  postříkají. Někdy ani nejsou schopní říct, co za chemikálii na rostliny nalili, protože ta "flaška už je dlouho v kolně" a štítek je nečitelný. Ale hrozně to smrdělo, dozvím se. To si skutečně nevymýšlím, byla jsem svědkem, jak sousedka při úklidu nalila skoro plnou litrovou láhev metationu do kompostu. Jenže co s tím?

Jinak jsem tedy, co se týče pesticidů (a nejenom jich) zastáncem zlaté střední cesty, neboli "přiměřeně, přiměřeně. Ráda bych se bez nich obešla úplně, ale nejde to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
stefanos689 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 75.62 (?), 2.5.2013 15:50

No jo a pak si nekdo koupi zahradu po takovem hovadu a v dobre vire produkuje "biopotraviny"...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?), 2.5.2013 14:48

Wimpi: Ano, věta první mi připomíná chlubivé posty pěstitelů rajčat, kteří nikdy nestříkali a na rajčatách nemaji stopu plísně. Nu, když je koupí v hyper, určitě čistá budou.

Větě druhé ale nerozumím. Pěstuji-li nějakou plodinu, pak proto, protože mi chutná a hodlám ji zkonzumovat. Když zruším výsadbu, nebudu mít nic. Potom mám dvě možnosti, smířit se s tím a nebo to koupit. A jsme na začátku. Pokud to snad pěstuju za účelem obživy, takový postup by v běžných středoevropských podmínkách okamžitě vedl ke krachu dotyčného zelináře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 2.5.2013 15:34

Pane PP, rozumíte tomu zcela přesně! U věty druhé se láme chleba, totiž jestli vůbec má cenu něco pěstovat a nebo nikoli. Přece nesázíme proto, abychom smířlivě sledovali, jak nám to hyne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
stefanos689 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 75.62 (?), 2.5.2013 15:46

Verte nebo neverte, ja s plisnemi ani houbami problem nemam. Skutecne tady se jim nedari, v sezone je to tady dost vyprahle a bez zavlazovani to nejde. Vy treba mate opacny problem.

Na ruseni napadene vysadby nevidim nic nepochopitelneho. Je vzdy lepsi napadene rostliny vytrhat i s koreny a pudu dezinfikovat treba vapnem (primerene), nez se snazit za kazdou cenu zachranit nezachranitelne za cenu pridavani dalsich a dalsich chemikalii. Samozrejme zalezi na stupni napadeni. Berte to prosim jako nadsazku.

Vyse zminovane herbicidy na hubeni plevelu na zahradce... To uz snad nepotrebuje ani komentar. Dokazu to pochopit na velkych vysadbach, ale nebyt schopen vzit do ruky motyku a plecku na zahrade a misto toho sypat na zahony herbicidy - to je zhovadilost.

P.S: Nejsem komercni zelinar, to co vypestuju vetsinou spotrebujeme anebo zpracujeme a chutna nam to i bez chemie:)) Kazdorocne treba delame domaci kecupy a protlaky a s kupovanymi jsou chutove nesrovnatelne a vydrzi cely rok i bez konzervantu. To jen takovy priklad...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.16 (?), 2.5.2013 16:37

Moc jsem nepochopil, proč chtějí zakázat neonikotinoidy. Když se podívám na etiketu mospilanu a calypsa, není o jedovatosti pro včely žádná zmínka. Navíc proti některým škůdcům (vrtule třešňová) to je jediná možnost.

V

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
stefanos689 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 75.62 (?), 2.5.2013 17:10

Zadejte si na youtube "neonicotinoid" a "bee" a uvidite jak jsou neskodne...To, ze neco neni na etikete jeste neznamena, ze je to neskodne. Naopak devastujici ucinek neonikotinuidu na nervovy system vcely je jiz dobre zdokumentovan. Prave neonikotinoidy jsou jednim z nejvetsich svinstev.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika