Kdo mi užral pupeny?



sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 20.150 (?)
15.8.2013 0:26

Zdravim

Váš problém dělají ptáci. A to hlavně špačci. Kolikrát si takle vybíjí svoje emoce a temperament. Já jsem letos viděl podobné chování u vrabců na moji třešni kde doslova rvali listy a malé zelené plody po celou dobu až do zoufalé sklizně. To co urvali to okamžitě pustili na zem a vrhli se na další. Dokud jsem nesklidil plody tak to pod třešní vypadalo jak po hurikánu a co chvila jsem je plašil no hotové psycho. Takové chování jsem ještě u vrabcú neviděl. Akorád vím, že kolem Opavy ty mrchy čimčaravé kompletně vyzobávají pupeny angreštu, rybízu a zlatice.

sadař vlada

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 31.7.2013 14:18, zobrazeno: 3576x

Dnes jsem našel pod jedním jabloňovým stromkem užrané téměř všechny vrcholy letorostů. Poradí někdo, kdo to způsobil? V prostředním vrcholku na fotce je vidět zámotek s pavoukem, ale to s tím nemusí souviset.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 9.125 (?), 31.7.2013 15:03

Těžko říci - vypadá to, jako když o jabloň pečuje více zahrádkářů a někdo pečlivě odstranil vrcholky napadené padlím? Měl je ovšem uklidit - spálit.

Zaštípnutí letorostů v létě je běžný zásah (letní řez), který má příznivý vliv na násadu květných pupenů na příští rok. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 31.7.2013 15:09

Problém je, že cizí zásah je vyloučen. Ledaže by se ukázalo, že jsem náměsíčný a zahrádkařím v noci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 9.125 (?), 31.7.2013 20:16

Tak to pak nevím. Je na těch vrcholcích opravdu padlí, jak to vypadá na fotce? J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 20.150 (?), 15.8.2013 0:26

Zdravim

Váš problém dělají ptáci. A to hlavně špačci. Kolikrát si takle vybíjí svoje emoce a temperament. Já jsem letos viděl podobné chování u vrabců na moji třešni kde doslova rvali listy a malé zelené plody po celou dobu až do zoufalé sklizně. To co urvali to okamžitě pustili na zem a vrhli se na další. Dokud jsem nesklidil plody tak to pod třešní vypadalo jak po hurikánu a co chvila jsem je plašil no hotové psycho. Takové chování jsem ještě u vrabcú neviděl. Akorád vím, že kolem Opavy ty mrchy čimčaravé kompletně vyzobávají pupeny angreštu, rybízu a zlatice.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika