Jazz



host - 234.100 (?)
28.10.2020 22:25

Můžete uvést konkrétně které zahraniční pomologie?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 28.10.2020 21:29, zobrazeno: 5165x

Jazz - 2020 - štíhlé vřeteno

Novozélandské šlechtění (Gala x Braeburn).Špičková světová odrůda s výbornou sladkokyselou chutí.Recenze zahraničních odborných pomologíí ji staví chuťově ještě nad odrůdu Kanzi.A to už je co říct. Udává se také variabilita tvarů plodů.Nejčastěji je prezentována jako mírně kónická.Můj první plod je trošku jiný.Jsem opravdu zvědavý na chuť.Jablíčko mám bez stopky. Při dnešní sklizni se ulomila nestandartně vyvinutá stopka až ve stopeční jamce.Snad vydrží do ochutnávky.

Zahradě a poznávání zdar - Mičurin II (470 m)








Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.100 (?), 28.10.2020 22:25

Můžete uvést konkrétně které zahraniční pomologie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 29.10.2020 9:31

Pište si doktore 234.100.Najeďte na Google, zadejte do vyhledavače hledaný výraz a studujte.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.100 (?), 29.10.2020 10:50
Děkuji vám za vyčerpávající a přínosnou odpověď. Doktor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 29.10.2020 11:09

Rádo se stalo doktore 234.100

Zahradě zdar - Mičurin II - (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 170.124 (?), 29.10.2020 16:27
Takže žádné konkrétně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 10.2.2021 22:36

Původně jsem chtěl tuto odrůdu vyskladnit až koncem února.Vzhledem k nastávajícím mrazům a možného poškození jsem ji ochutnal již dnes.První a jediný plod.Na velké závěry je ještě brzo ale je to velice chutná a šťavnatá odrůda se zvláštní květinovou příchutí na patře.Skvělá záležitost s příslibem pro příští roky s normálním vývojem počasí.Stručně 1A.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 88.251 (?), 11.2.2021 17:47

Jsem rád, že nejsem sám, kdo nedá na chuť odrůdy Jazz dopustit.  Mám ji na zahradě asi 8 let.  Jedná se pravděpodobně o klubovou odrůdu. Odrůda je náročná na polohu a délku vegetace. Já ji sklízím ve středních polohách velmi pozdě, až koncem října. Skladuji minimálně do dubna. U mne je jablko menší velikosti  / průměr 7 cm / i při pečlivé probírce.  Tvar ploše kuželovitý. Při sklizni červeno zelené, na skládce zežloutne.  Stopku má krátkou.  Stopečnou jamku má často zalitou svalcem. Jako ostatní novozélandské odrůdy není rezistentní ke strupovitosti. / Na Novém Zélandu prý tuto chorobu nemají /.  Zatím u mně nijak strupovitostí netrpí. Udržuji však korunu velmi řídkou.  Dužnina je pevná, trochu mi připomíná Kiids Orange Red, ale výrazně aromatická, připomínající mi tropiclé ovoce. Chuť je výraznější, než u Kanzi.  Možná, že v teplejších polohách budou plody větší. Mám ji na podnoži M9. Ještě chci vyzkoušet zlepšovák Josefa Buzrly, kdy na M9 naroubuje vložku Rezisty. Na to dám Jazz. Takové mezištěpování má zvětšovat velikost plodů naštěpované odrůdy. Pokud by to opravdu fungovalo, tek by Jazz neměl chybu.  Tato odrůda si zaslouží důslednou agrotechniku a závlahu v době sucha.  M. Přasličák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 21.10.2021 15:01

Jazz - 2021 - štíhlé vřeteno

Druhá sklizeň nádherných plodů.Pastva pro oči.Stejně jako u Vanesy jsem nechtěl riskovat opad před dnešní vichřicí a raději jsem je sklidil.Chtěl jsem je tam nechat ještě týden ale šli ochotně od plodonošů.Těším se na ochutnávku této špičkové odrůdy.Letos mnohem lepší počasí než loni.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 25.1.2022 12:33

Loni jsem tuto odrůdu z jediného plodu hodnotil kladně i když jsem přece jenom čekal trochu více.Dnes již vím, bylo to způsobeno nepříznivým počasím roku 2020 (málo slunce a mnoho deště).Loňská úroda s normálmím průběhem je mnohem lepší s vynikající kvalitou plodů.Můžeme se setkat s desítkami odrůd které mají kvalitní dužninu, šťavnatost i pěkný vzhled ale jen málo jich má svoji osobitou a výraznou příchuť.Jazz tyto kriteria plně naplňuje a řadí se splou s Kanzi mezi extratřídu.Je zajímavé, tyto dvě odrůdy mají stejné rodiče ovšem každá svoji a jinou příchuť.V příloze si můžete povšimnout variabilitu tvaru plodů což je také o Jazz uváděno na webových stránkách.Zatím tvarově tak 50 na 50.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika