Jaké tvary stromů?



host - 130.20 (?)
5.11.2008 12:48

Jo, majestát. Já už vím, že seriová zlomenina žeber se léčí kapkami proti kašli a morfiny proti bolesti a že dříví na palivo také není k zahození. Takže majestát vocať pocať. Ale to je jen trocha provokativního sarkasmu, jinak se také rád kochám a když mi letos na jaře vichřice zlikvidovala krásnou asi osmimetrovou stříbrnou jedli (to není překlep), bylo mi to moc líto. Z.E.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 130.20 (?), 5.11.2008 12:48

Jo, majestát. Já už vím, že seriová zlomenina žeber se léčí kapkami proti kašli a morfiny proti bolesti a že dříví na palivo také není k zahození. Takže majestát vocať pocať. Ale to je jen trocha provokativního sarkasmu, jinak se také rád kochám a když mi letos na jaře vichřice zlikvidovala krásnou asi osmimetrovou stříbrnou jedli (to není překlep), bylo mi to moc líto. Z.E.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.45 (?), 10.8.2019 21:44
Kedysi - v časoch mojej mladosti - sme takmer všetky stromy v záhrade mali vysokokmene. Ako plynul čas (veľmi skoro som zostal jediným mužom v rodine), pretváral som záhradu 'na svoj obraz', sledujúc aj novšie trendy v pestovaní jadrovín. Keď sa pozriem na záhradu dnes, je to úplne iný pohľad ako pred desaťročiami. Väčšinu jabloní mám vo forme nižších tvarov, do výšky maximálne 3 metre, na podpníkoch M9 a M26 (zopár na MM106), kmene majú takmer bez výnimky výšku maximálne 1meter. Nízke tvary stromov umožňujú bezproblémový rez, prebierku, postreky aj oberanie, všetky úkony sa dajú robiť zo zeme, prípadne z malého "štokrlíka". Plody z takýchto stromov sú kvalitnejšie, podiel brakových je takmer nulový. Niekoľko stromov mám aj vo forme vyšších tvarov (štvrťkmene a polokmene na MM106, MM111 a A2). Nízke tvary ale dominujú, umožňujú pestovať viac stromov na jednotku plochy a mať v záhrade viac odrôd ako samostatné stromy. Takéto 'intenzívnejšie' ovocinárčenie mi vyhovuje, aj keď rešpektujem, že sa nemusí hodiť do všetkých oblastí, a tiež že niekto uprednostňuje 'extenzívnejší' prístup a vyššie tvary stromov. Na fotkách sú niektoré odrody ako nízke tvary, prevažne na slaborastúcich podpníkoch. IH















Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika