Jabloň - uschla



host - 1.251 (?)
7.9.2008 15:03

15 let stará malá jabloň - pravděpodobně byla na slabě vzrůstné podnoži, tudíž životaschopnost nic moc.

Chyba byla podle mně v radikálním ořezání na podzim, zřejmě takto oslabená jabloň v zimě namrzla a potom kůra zaschla, proto to praskání kůry. Źe na jaře znova vyrašila a potom přece jen uschla je poměrně běžné.  Mohl taky tam být tlak nějakého patogenu, třeba houby, kterému nežezaná jabloň odolávala bez viditelných problému, ale jabloň oslabená podzimním řezem podlehla.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 4.122 (?), 3.9.2008 14:59, zobrazeno: 7582x

Měla jsem asi 15 let starou malou jabloň.V loni na podzim jsem ji radikálně prořezala, na jaro koukám a vidím že celý kmen je prasklý /jako jen kůra/ po celé délce.Strom pučel.Tak jsem udělala první pomoc, zatřela jsem prasklinu štěpovacím voskem, ale i přes to strom uschl.Sice je strom už pořezaný, ale kde se stala chyba? Mohl dostat strom třeba "mrtvici" nebo proč tedy uschl, když byl do jara úplně zdravý? Dík za odpověď.Bludička.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.251 (?), 7.9.2008 15:03

15 let stará malá jabloň - pravděpodobně byla na slabě vzrůstné podnoži, tudíž životaschopnost nic moc.

Chyba byla podle mně v radikálním ořezání na podzim, zřejmě takto oslabená jabloň v zimě namrzla a potom kůra zaschla, proto to praskání kůry. Źe na jaře znova vyrašila a potom přece jen uschla je poměrně běžné.  Mohl taky tam být tlak nějakého patogenu, třeba houby, kterému nežezaná jabloň odolávala bez viditelných problému, ale jabloň oslabená podzimním řezem podlehla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 7.9.2008 16:36

Příčin odumření jabloně může být víc a již je asi nezjistíme.  Mrtvice na jabloni není pravděpodobná. Skutečnost, že strom pučel, neznamená, že byl do jara zdravý. Kdybyste strom pokácela a vložila kmenem do vody, vypučí taky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika