jabloň nekvete



host - 180.133 (?)
29.4.2008 16:11
Diferenciaci květních pupenů ovlvňuje několik faktorů Květní pupeny vznikají v létě předešlého roku. Proti působí přílišná násada, nedostatečná výživa. Pro vytvoření kv. pupenů je třeba, vhodný poměr mezi plody a listovou plochou. Přispívá i sušší období v létě (ale s mírou) dusíkaté hnojení - jen ve správnou dobu, fosfor, Negativně poůsobí auxiny a Gibereliny. Je možmé pro kompaktnost a větší násadu postříkat přípravkem jako je CCC, daminozite ap. Řez má ten význam, aby stromek nezababčil. Udržuje rovnováhu mezi růstem a plodností. Letní řez je lépe provádět v srpnu (okolo 10.)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 167.111 (?), 13.4.2008 14:07, zobrazeno: 19840x

Mám dnes již 5.letou naroubovanou jabloň (odůrda Starkrimson).které dosud ani jednou nezakvetla. Stromek přitom pěkně roste - asi 180cm, větve jsem vyvazoval horizontálně.Stejně naroubovaný 2.stromek přitom poloviční opakovně plodil. Oba jsem získal do známého-amatéra sadaře, jsou roubované prý na vegetativní podnoži. Myslíte, že má cenu dále čekat, či stromek vyhodit a raději koupit nový? Či provést nějaké zásahy na podporu kvetení?

Děkuji za rady.

Milan

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 13.4.2008 19:01

Zkuste napřed tu podporu plození - kroužkování, zaškrcení, zmlazení kořenů aj. Nebo přeroubovat zaručeně plodnou odrůdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.111 (?), 14.4.2008 0:34

jak, čím a kdy to kroužkování, či zaškrcení provést?

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 80.39 (?), 14.4.2008 9:48

Můžete nyní. Zaškrcení silným drátem - pozor na zaříznutí, kroužkování nožem - vyříznout neúplný prstenec kůry a zavoskovat. Zábrana odvodu asimilátů z koruny by se měla projevit větší květní násadou - těch, co pokvetou až v příštím roce, ovšem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 88.61 (?), 14.4.2008 13:53

prosím ještě o radu- mám kroužkovat kosterní větve?

děkuji Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.230 (?), 25.4.2008 8:49

Dobrý den, prosím o radu. Mám již asi 6 let okrasnou jabloň převislou bohužel nevím přesný název a stále nekvete. Poraďte mi co s ní? Nebo to je normální? Díky za rady

Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 254.194 (?), 28.4.2008 19:34

Dobrý den,

loni jsem si od pěstitele zakoupila na balkon zakrslou jablůňku v květu.

Urodilo se 5 nádherných jablíček. Letos, ale jen samé listy. Žádný květ.

Je to zimní odrůda. Dále vím jen to, že je to kříženec dvou odrůd. Idared a Golden.

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.28 (?), 29.4.2008 12:53

Tak mladá jabloň  se jistě plozením vysílila atak nenasadila znovu na květ v omezeném prostoru květináče, přihnojit a uvydíte příští rok poznáte to také podle letošních přírůstků jestli má dosti živyn také záleží na řezu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.133 (?), 29.4.2008 16:11
Diferenciaci květních pupenů ovlvňuje několik faktorů Květní pupeny vznikají v létě předešlého roku. Proti působí přílišná násada, nedostatečná výživa. Pro vytvoření kv. pupenů je třeba, vhodný poměr mezi plody a listovou plochou. Přispívá i sušší období v létě (ale s mírou) dusíkaté hnojení - jen ve správnou dobu, fosfor, Negativně poůsobí auxiny a Gibereliny. Je možmé pro kompaktnost a větší násadu postříkat přípravkem jako je CCC, daminozite ap. Řez má ten význam, aby stromek nezababčil. Udržuje rovnováhu mezi růstem a plodností. Letní řez je lépe provádět v srpnu (okolo 10.)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika