Jablon Empire



host - 187.150 (?)
26.11.2017 18:19

Dlouhou dobu jsem přemýšlel, jak je možné, že v produkčních sadech ode mně vzdálených cca 15km(vzdušnou čarou) v Česku i Polsku, mají každoročně velkou násadbu jablek.U mně jen za příznivých povětrnostních podmínek pro opylování.Dobrých sousedů včelařů mám v okolí dost, řepka se v dosahu nepěstuje díky eko- chovatelům hovězího dobytka.

No a pak jsem seznámil s giberelíny a rozjasnilo se mi.Kromě jiného, dokážou spolu s regulátorem růstu Regalis velmi významně napomoci usnadnění opýlení a udržení životnosti květních poupat po uskutečněném opýlení.Také snižují propad plůdků.To vše v nepříznivých podmínkách.

Takže se samozřejmě, gibereliny,  používají i u nás.Téma by zasloužilo samostatnou diskusi, název je nevypovídající.

V Polsku jsou povoleny Gipp Plus 11SL, Nova Gipp 010 SL.

Jan z pod Javorového

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 26.11.2017 12:03

Aplikaci podobných látek považuji za nebezpečnou - hlavně z tržně společenského hlediska. V konzumentech to totiž vychová pocit, že tak mají vypadat správná zdravá jablka.  Podobně jako plody ze supermarketu vychovaly naši populaci k vkusu, že jablka musí být jedno jak druhé, 10 cm v průměru, bez jediné skvrnky, tvrdá a sladká. A pěstitelé pak skundárně na to hlásají, že chtějí-li se uživit, nejde to bez chemie, herbicidů, probírky.
   Jinak ta alegorie s obličejem je přesná, Bojím se, že po dostatečně mediální masáži by časem mohl být brán jako vzor krásy hoden následování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.150 (?), 26.11.2017 18:19

Dlouhou dobu jsem přemýšlel, jak je možné, že v produkčních sadech ode mně vzdálených cca 15km(vzdušnou čarou) v Česku i Polsku, mají každoročně velkou násadbu jablek.U mně jen za příznivých povětrnostních podmínek pro opylování.Dobrých sousedů včelařů mám v okolí dost, řepka se v dosahu nepěstuje díky eko- chovatelům hovězího dobytka.

No a pak jsem seznámil s giberelíny a rozjasnilo se mi.Kromě jiného, dokážou spolu s regulátorem růstu Regalis velmi významně napomoci usnadnění opýlení a udržení životnosti květních poupat po uskutečněném opýlení.Také snižují propad plůdků.To vše v nepříznivých podmínkách.

Takže se samozřejmě, gibereliny,  používají i u nás.Téma by zasloužilo samostatnou diskusi, název je nevypovídající.

V Polsku jsou povoleny Gipp Plus 11SL, Nova Gipp 010 SL.

Jan z pod Javorového

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 27.11.2017 14:26

V nedalekej nemenovanej velkej firme zaoberajucej sa produkciou stromcekov a akoze zdraveho ovocia, su rastove hormony beznou sucastou chemizacneho planu. Kombinuje sa regalis (znizuje intenzitu rastu vyhonov, zlepsuje kvetnu nasadu, potlaca alternaciu) a gibereliny s cielom ziskania pretiahnutych plodov. Ak sa vyskytne poskodenie mladych plodikov mrazom alebo krupobitim, tiez sa aplikuju hormony, aby nevznikli na plodoch typicke chrasty. Myslim, ze aj v tomto pripade sa aplikuju gibereliny.

Este pri tych skolkarskych vypestkoch by som pouzitie hormonov vedel akceptovat. Niektore kombinacie odroda-podpnik mozu mat tendenciu k prerastaniu a toto moze byt riesenie, hoci asi nie jedine. Ale pri ovoci nie. Zdravie mi je prednejsie, tak tam radsej nic na jedlo nekupujem. Pri tom koktejle desiatok roznych pesticidnych postrekov za rok tam o ziadnom zdraviu prospesnom ovoci nemoze byt ani rec. Uz tam rokmi nakydali toho tolko, ze sa im vyselektovali napr. velmi odolne kmene chrastavitosti, a preto s nou maju kazdym rokom vacsie a vacsie problemy. Takze musia zas pouzit viac a viac chemie.

Trnavsko 145 mnm 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 83.62 (?), 11.1.2018 9:15

Tesco v Anglicku v zaplave Goldenov, Gala a spol predava aj jablka Empire. A co nase Tesco ako zareaguje, dovozom viac ton Goldenu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 83.62 (?), 11.1.2018 9:33

Inak Tesco ma v uk dost vysoke ceny taky Aldi ma jablka za 50p-1libru Kg.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika