Hornbach



host - 82.2 (?)
28.2.2011 11:06

V minulosti som v Hornbachu nakúpil stromčeky bez problémov a všetky sa ujaly, ale treba byť opatrný - minulý týždeň som videl v Prahe, že majú kontajnerované stromčeky a drobné ovocie vnútri pri +20°C! Maliny boli už aj narašené-to vzhľadom k počasiu vonku nie je ideálne.

Tie nemecké odrody u nás nie sú odskúšané, málokto ich pozná, kupovať ich je stávka do lotérie.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 58.118 (?), 27.2.2011 22:47, zobrazeno: 10560x
Včera som sa zastavil v Bratislave v Hornbachu kvôli krmivu pre nášho kocúra-čierny britský, nežerie nič iné len Royal Canin... mrkol som sa na stromčeky... popisy len v nemčine - čo je v podstate protizákonné- nenašiel som žiadnu odolnosť voči múčnatke a chrastavitosti, ani pri slivkách voči šárke (neviem, ako sa po nemecky povie šárka..po latinsky tuším Plum Plox?)...takže bieda... medzi egrešmi žiadna odroda bez trňov... odolnosť voči múčnatke neznáma... zaujala ma tam slivkovina Konigin Victoria, vyzerala na foto veľmi efektne... ale fotkám neverím, na tých som aj ja fešák v správnom uhle a pri správnom osvetlení...
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 28.2.2011 8:34

V Hornbachu, ani v dalších hypermarketech bych si ovocný stromek nikdy nekoupil, a to nejen pro jejich vysokou cenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 82.2 (?), 28.2.2011 11:06

V minulosti som v Hornbachu nakúpil stromčeky bez problémov a všetky sa ujaly, ale treba byť opatrný - minulý týždeň som videl v Prahe, že majú kontajnerované stromčeky a drobné ovocie vnútri pri +20°C! Maliny boli už aj narašené-to vzhľadom k počasiu vonku nie je ideálne.

Tie nemecké odrody u nás nie sú odskúšané, málokto ich pozná, kupovať ich je stávka do lotérie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 58.118 (?), 1.3.2011 21:33
Tieto boli síce vo vonkajšej časti a stromy zatiaľ bez známok jari, ale maliny tiež už rašili... ale zase malina je viac-menej burina, keď ju niekto kúpi, ujme sa... len ma dosť zaujalo, akú majú biednu ponuku...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.166 (?), 3.3.2011 15:59
Pred Vianocami som v brnenskom Baumaxe za výpredajovú cenu kúpil kontajnerové ríbezle Triton a Witte Holander. Počkám si na leto na prvé plody a až potom budem robiť závery. Cena bola symbolická. Je fakt, že stromky majú reťazce predražené a výber odrôd nič extra, ale v otázke identity kupovanej ovocniny som sa doposiaľ nezklamal. Rozhodne sú serióznejší ako niektorí súkromníci (Kolín, Uh.Ostroh), ktorí mi pod priviazanou menovkou predali niečo úplne inšie a horšie. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika