Gala



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?)
3.10.2019 12:35

Gala je veľmi pekné jablko, v čase zrelosti strom nádherne rozvoniava po celej záhrade. Chuť je kvalitná, pre mňa trochu príliš sladká a parfémovaná. Nedostatky (z môjho pohľadu) sú závažné: silný sklon k chrastavitosti s nutnosťou výdatnej chemickej ochrany, praskanie plodov pred zberom na strome v oblasti stopkovej jamky, často ich poškodzuje hmyz, bez prebierky zdrobňovanie plodov, krátka skladovateľnosť v bežnej pivnici (u mňa je Gala jesenná odroda).  Treba vyskúšať, aké to bude vo Vašej polohe, všetko ostatné je len v rovine predpokladov. Kto neskúsi, nedozvie sa.   IH 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 3.10.2019 12:35

Gala je veľmi pekné jablko, v čase zrelosti strom nádherne rozvoniava po celej záhrade. Chuť je kvalitná, pre mňa trochu príliš sladká a parfémovaná. Nedostatky (z môjho pohľadu) sú závažné: silný sklon k chrastavitosti s nutnosťou výdatnej chemickej ochrany, praskanie plodov pred zberom na strome v oblasti stopkovej jamky, často ich poškodzuje hmyz, bez prebierky zdrobňovanie plodov, krátka skladovateľnosť v bežnej pivnici (u mňa je Gala jesenná odroda).  Treba vyskúšať, aké to bude vo Vašej polohe, všetko ostatné je len v rovine predpokladov. Kto neskúsi, nedozvie sa.   IH 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1748) - 168.103 (?), 3.5.2020 12:39

Gala Schnitzer na M9 kvetoucí.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1748) - 168.103 (?), 23.8.2020 14:44

a dozrávající. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1748) - 168.103 (?), 2.9.2021 16:09

letošní podzimní chuťovka. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.53 (?), 19.9.2021 18:40

Gratuluji pane Walter. Plánuji letos zasadit Galu a věřím, že v sadařské oblasti Chelčicka

dozraje. Můj dotaz se týká na Vás, či jiné čtenáře, zda má některá z mutací Galy (kromě vzhledu) i trochu jiné vlastnosti, či je v podstatě jedno, kterou zvolím. Plánuji podnož M26.

děkuji za odpověď Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1748) - 168.10 (?), 19.9.2021 21:19

zkusil jsem něco dohledat a většinou se jedná o barevné mutace, Gala Schnitzer, kterou zrovna pěstuji, například navíc trpí méně otlačením. V okolí Chelčic asi nebude problém, když Zemcheba má plody Gala ve své nabídce. Já jí mám v ČB, prozatím bez postřiku x strupovitosti. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.72 (?), 20.9.2021 16:19

děkuji za odpověď, zkusím Gala Schnitzer,,která je dostupná a vypadá lépe než Gala Must.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1748) - 168.10 (?), 17.7.2023 19:24
pane Lucasi, jak vám jde letos Gala? Nikdy jsem jí neošetřoval proti strupovitosti, ale letos díky absenci postřiku jsou to oči pro pláč. Walter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.53 (?), 17.7.2023 21:19

Tak to jste na tom líp než já, protože u mě přes 3 postřiky proti strupovitosti též značné poškození, obdobně Starkrimson. Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1748) - 168.10 (?), 21.9.2023 8:13

Jablka napadená strupovitostí jsem odstranil při probírce plodů a nakonec díky suchému létu byla z Gala Schnitzer skvělá úroda. Toto podzimní jablko mi opravdu moc chutná. Walter

Gala Schnitzer
Gala Schnitzer
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika