Dvouleté rouby



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?)
27.12.2011 9:30

Podobnou zkušenost (s jednoletými rouby ovšem)  jsem učinil v posledních zhruba 5 letech u peckovin. Čím dřív se roubuje, tím lepší jsou výsledky. Vypadá to zv láštně, když naštěpované rouby zapadají sněhem, přijdou v únoru a březnu silnější mrazy, pupeny se 2 měsíce nehýbou...
   U jádrovin jsem podobnou souvislost nepozoroval. Možná proto, že je tak brzo neroubuji, obvykle ani nemám nařezané rouby. Naopak, dobré výsledky byly i u velmi pozdního roubování - v květu i po něm. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 27.12.2011 9:30

Podobnou zkušenost (s jednoletými rouby ovšem)  jsem učinil v posledních zhruba 5 letech u peckovin. Čím dřív se roubuje, tím lepší jsou výsledky. Vypadá to zv láštně, když naštěpované rouby zapadají sněhem, přijdou v únoru a březnu silnější mrazy, pupeny se 2 měsíce nehýbou...
   U jádrovin jsem podobnou souvislost nepozoroval. Možná proto, že je tak brzo neroubuji, obvykle ani nemám nařezané rouby. Naopak, dobré výsledky byly i u velmi pozdního roubování - v květu i po něm. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 27.12.2011 15:21

Mám podobnou zkušenost jako pan Vysloužil (vše s jednoletým dřevem). Vloni jsem zkusil roubování velmi brzy na jaře - podnož plané višně roubovaná sladkovišní Hortenzií. Rouboval jsem snad již na začátku února, zpočátku to vypadalo špatně, přišly ještě nějaké mrazy a moc jsem nevěřil že roub poroste. Později však horní očko začalo růst a do podzimu narostl krásný prut. Zkusil jsem i opačný extrém. Roubování semenáče meruňky meruňkou v době, kdy už byly stromy v plném květu. Roub jsem vzal ze stromu a přímo rouboval a také to rostlo! Základní podmínkou je však najít na stromě letorost s nenarašenými pupeny (nejlépe vlk, který má v dolní části spící pupeny). Takových roubů však v době květu už mocna stomě není.

roub na višni v únoru
roub na višni v únoru
a tentýž 24. dubna
a tentýž 24. dubna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.203 (?), 27.12.2011 16:16

Poslední roky už kromě třešní a révy roubuji vše ze stromu na strom, takže i na jádroviny musím hodně brzo. Sice je u toho zima, ale odpadají starosti s uchováváním nařezaných roubů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika