Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?)
8.3.2024 16:28

Zvláštní je, že odrůda jabloně OPÁL (Golden Delicious x Topaz) nemá mimo pana Waltera skoro žádné příznivce. Dnes jsem chutnal opět i BIOGOLDEN (ÚEB x Golden Delicious) a docela překvapuje stále velká šťavnatost dužniny. Chuť není vůbec tak špatná. Opály jsou sice méně šťavnaté, tužší, ovšem stále typicky lahůdkové - sladké, s mírně aromatickou příchutí. Velice povedená odrůda, přitom na pohled obyčejná žlutá jablka jako mnoho jiných.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 91.196 (?), 26.2.2024 12:41

Lednici na ovoce nemám, po čisteckém toužímcheeky, topaz a jablko, které má velikost a vzhled smiřického, leč zraje v půli zářícool a taky nám ohromně chutná jsem ze svých proutěných přebytků rouboval v sobotu u známých-nejen kopulací, ale i zavrhovaným rozštěpem, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 26.2.2024 21:25

Noo, nezávidím to těm degustátorům na věhlasných akcích v Lysicích, Holovousích a dalších, když mají zodpovědně popsat, které jablko chutná nejlépe. Ochutnal jsem teď jen Sirius, Ghivu a Opál a nevím, čemu dát jedničku. Sirius a Opál už jsou měkčí, Opál trošku sladší, Sirius kyselejší, Ghiva něco mezi, ale stále tvrdá. Tak ještě doplním OrangeCrisp, tvrdé jako Ghiva, ale chutnější a Rubelit skoro jako Ghiva. Takže můj pocit od nejlepšího jablka je 1.OrangeCrisp,2.Rubelit,3.+4.Ghiva+Opál,5.Sirius. Ale na mé chutě nedejte, každý je můžeme mít jiné, to já jen že poprvé mohu na konci února porovnávat rezistenty. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 26.2.2024 23:39

Takže ten Rubelit u vás nakonec uspěl, pane Waltře? Bonita špatná, ale roubujete jí dál? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 29.2.2024 10:27

Ach ano, zapomněl jsem odpovědět, tedy Rubelit u mě OK, budu ho pěstovat, ale zatím jsem neměl větší množství jablek, abych ho mohl konzumovat delší dobu. Bonitu jsem ještě neochutnal, z oček mi roste pomalu, zkusím si ještě sehnat rouby. Jinak moje ochutnávání je třeba brát s rezervou, po konzumaci pár jablek konkrétní odrůdy nemůžu objektivně říci, že to je ta jednička. Prostě k tomu potřebuji čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 29.2.2024 19:52

Právě jsem před chvilkou poslední Rubelit snědl a opravdu je to chutná odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 1.3.2024 11:07

Děkuji za odpověď, pane Waltře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 1.3.2024 12:06
Není zač. Dnes jsem vytáhl z lednice další Opály. Sice už nejsou tak tvrdé jako na podzim, ale stále ještě chutné.
degustace Opál
degustace Opál
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.3.2024 16:28

Zvláštní je, že odrůda jabloně OPÁL (Golden Delicious x Topaz) nemá mimo pana Waltera skoro žádné příznivce. Dnes jsem chutnal opět i BIOGOLDEN (ÚEB x Golden Delicious) a docela překvapuje stále velká šťavnatost dužniny. Chuť není vůbec tak špatná. Opály jsou sice méně šťavnaté, tužší, ovšem stále typicky lahůdkové - sladké, s mírně aromatickou příchutí. Velice povedená odrůda, přitom na pohled obyčejná žlutá jablka jako mnoho jiných.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 8.3.2024 17:15

Jestli to třeba nebude tím, že odrůda Opal není dostatečně rozšířený, odrůda nebyla nikdy v prodeji mezi všemi prodejci, jen ve Fytosu Plzeň a několika dalších spřátelených a od roku 2019 produkce a prodej, zřejmě kvůli nutnosti dodržování licenčních podmínek, pro malopěstitele mezi českými prodejci ustal úplně. Měl jsem možnost koupit víc stromků najednou, toho jsem využil a tak už nyní začíná u mě převládat úroda z těchto stromků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 8.3.2024 17:51

co je pro mě překvapující, je skutečnost, že na M9 jde vcelku málo do dřeva, má malé, tenké přírůstky, v podstatě není skoro nic k řezu, což mi vyhovuje, ale prakticky ani nic vhodné k použití na rouby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika