Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin



walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?)
26.2.2024 21:25

Noo, nezávidím to těm degustátorům na věhlasných akcích v Lysicích, Holovousích a dalších, když mají zodpovědně popsat, které jablko chutná nejlépe. Ochutnal jsem teď jen Sirius, Ghivu a Opál a nevím, čemu dát jedničku. Sirius a Opál už jsou měkčí, Opál trošku sladší, Sirius kyselejší, Ghiva něco mezi, ale stále tvrdá. Tak ještě doplním OrangeCrisp, tvrdé jako Ghiva, ale chutnější a Rubelit skoro jako Ghiva. Takže můj pocit od nejlepšího jablka je 1.OrangeCrisp,2.Rubelit,3.+4.Ghiva+Opál,5.Sirius. Ale na mé chutě nedejte, každý je můžeme mít jiné, to já jen že poprvé mohu na konci února porovnávat rezistenty. Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 91.196 (?), 26.2.2024 12:41

Lednici na ovoce nemám, po čisteckém toužímcheeky, topaz a jablko, které má velikost a vzhled smiřického, leč zraje v půli zářícool a taky nám ohromně chutná jsem ze svých proutěných přebytků rouboval v sobotu u známých-nejen kopulací, ale i zavrhovaným rozštěpem, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 26.2.2024 21:25

Noo, nezávidím to těm degustátorům na věhlasných akcích v Lysicích, Holovousích a dalších, když mají zodpovědně popsat, které jablko chutná nejlépe. Ochutnal jsem teď jen Sirius, Ghivu a Opál a nevím, čemu dát jedničku. Sirius a Opál už jsou měkčí, Opál trošku sladší, Sirius kyselejší, Ghiva něco mezi, ale stále tvrdá. Tak ještě doplním OrangeCrisp, tvrdé jako Ghiva, ale chutnější a Rubelit skoro jako Ghiva. Takže můj pocit od nejlepšího jablka je 1.OrangeCrisp,2.Rubelit,3.+4.Ghiva+Opál,5.Sirius. Ale na mé chutě nedejte, každý je můžeme mít jiné, to já jen že poprvé mohu na konci února porovnávat rezistenty. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 26.2.2024 23:39

Takže ten Rubelit u vás nakonec uspěl, pane Waltře? Bonita špatná, ale roubujete jí dál? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 29.2.2024 10:27

Ach ano, zapomněl jsem odpovědět, tedy Rubelit u mě OK, budu ho pěstovat, ale zatím jsem neměl větší množství jablek, abych ho mohl konzumovat delší dobu. Bonitu jsem ještě neochutnal, z oček mi roste pomalu, zkusím si ještě sehnat rouby. Jinak moje ochutnávání je třeba brát s rezervou, po konzumaci pár jablek konkrétní odrůdy nemůžu objektivně říci, že to je ta jednička. Prostě k tomu potřebuji čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 29.2.2024 19:52

Právě jsem před chvilkou poslední Rubelit snědl a opravdu je to chutná odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 1.3.2024 11:07

Děkuji za odpověď, pane Waltře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 1.3.2024 12:06
Není zač. Dnes jsem vytáhl z lednice další Opály. Sice už nejsou tak tvrdé jako na podzim, ale stále ještě chutné.
degustace Opál
degustace Opál
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.3.2024 16:28

Zvláštní je, že odrůda jabloně OPÁL (Golden Delicious x Topaz) nemá mimo pana Waltera skoro žádné příznivce. Dnes jsem chutnal opět i BIOGOLDEN (ÚEB x Golden Delicious) a docela překvapuje stále velká šťavnatost dužniny. Chuť není vůbec tak špatná. Opály jsou sice méně šťavnaté, tužší, ovšem stále typicky lahůdkové - sladké, s mírně aromatickou příchutí. Velice povedená odrůda, přitom na pohled obyčejná žlutá jablka jako mnoho jiných.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 8.3.2024 17:15

Jestli to třeba nebude tím, že odrůda Opal není dostatečně rozšířený, odrůda nebyla nikdy v prodeji mezi všemi prodejci, jen ve Fytosu Plzeň a několika dalších spřátelených a od roku 2019 produkce a prodej, zřejmě kvůli nutnosti dodržování licenčních podmínek, pro malopěstitele mezi českými prodejci ustal úplně. Měl jsem možnost koupit víc stromků najednou, toho jsem využil a tak už nyní začíná u mě převládat úroda z těchto stromků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 8.3.2024 17:51

co je pro mě překvapující, je skutečnost, že na M9 jde vcelku málo do dřeva, má malé, tenké přírůstky, v podstatě není skoro nic k řezu, což mi vyhovuje, ale prakticky ani nic vhodné k použití na rouby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika