Co dělat, aby staré jabloně neplodily



Hospůdka na mýtince - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (105) - 25.69 (?)
14.6.2016 4:27

Jen možná takové malé ulehčení. Asi všechny jabloně nedozrávají najednou, možná by Vám pomohly 3-4 plachty položit pod dozrávající a po příjezdu sesypat přímo do kolečka. Pak přesunout pod další. Občas to tak dělám pod slivoně a pak pozvu známého paliče, aťsi to přebere a zbytek jde do kompostu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
host - 216.69 (?), 2.10.2011 22:37

Dobrý den, je to docela jednoduché. Stačí udělat roztok vody a močoviny. Ale musí se otestovat poměr aby se nepopálily rašící pupeny ale stačilo to na zničení květů. Mohl by stačit 10%ní roztok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 3.10.2011 9:05

Nevěřím, že postřik močovinou bude efektivní. Jabloně většinou nakvétají postupně a když se některé pupeny rozvíjejí, jiné již odkvétají.
   Před lety jsem se pokoušel otrhat všechny květy z jedné jabloně Měl jsem dva spolokmeny téže odrůdy a plodily střídavě ve stejných letech. Chtěl jsem docílit, aby se v ploidnosti střídaly. Třebaže jsem pracně otrhal všechny květy, vyrašila ještě další skrytá poupata. Na úrodě nebyl zásah prakticky vůbec patrný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 115.110 (?), 12.6.2016 12:35

No a teď si vemte, že my těch stromů, takových, jako na vašem obrázku, máme na zahradě 17. Jabka začnou padat zhruba v červenci, takže až do podzimu neděláme nic jiného, než sbíráme, sbíráme a sbíráme. Upřímně, jakbka už nemůžeme ani vidět. Pálenku taky ne. Mošt už nechce nikdo ani zadarm. Jabloně jsou moc krásné, takže kdybychom je pokáceli, zbyla by nám na obrovské zahradě pustina plná slunce. 

Pokud bychom měli mít jen 6 plných koleček po týdnu, vůbec bych to neřešila, ale my máme zahradu 35 kilometru od bydliště a když už se tam utrhneme jednou týdně, tak musíme v sobotu posekat trávu a hned začít se sběrem jablek a skončíme v neděli večer. Sedření jak hovada jedeme zpátky domů, abychom si odpočinuli DDD

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Hospůdka na mýtince - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (105) - 25.69 (?), 14.6.2016 4:27

Jen možná takové malé ulehčení. Asi všechny jabloně nedozrávají najednou, možná by Vám pomohly 3-4 plachty položit pod dozrávající a po příjezdu sesypat přímo do kolečka. Pak přesunout pod další. Občas to tak dělám pod slivoně a pak pozvu známého paliče, aťsi to přebere a zbytek jde do kompostu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 14.6.2016 8:59

Jak tu už bylo psáno, je možné regulovat násadu plodů, Je jich méně, měly by být reprezentativnější. Kdysi byl Alar, teď jsou jiné přípravky. Koukal jsem co kde píšou, našel metodiku VŠÚO, Týká se sice spíše pěstování "ovocných křovin" (=štíhlá vřetena, Solax,...), ale ta regulace se dá vzít obecně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika