Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Paraji: TELSE (Topaz x Elstar), predtým označované ako I 18/1 - prvé jablko z mladučkého stromčeka som obral v druhej polovici septembra a hneď aj degustoval. Plod v čase zrelosti je na fotkách. Odroda má zaujímavú oranžovú farbu, u mňa takmer jednoliatu, v horších podmienkach bude pravdepodobne s pásikovaním. Veľkosť priemerná (stredná), chuť príjemne harmonická, s vyrovnaným podielom cukrov a kyseliniek, rozhodne nadpriemerná. Nie ale taká, že by som z nej upadal do mdlôb, určite nedosahuje chuťové kvality Jonathanu, Coxovky, Goldenu, Rubinoly, Fuji, Topazu, Bohemie, Jonagoredu, Admiralu či Šampionu. To som ale vymenoval chuťovky, ktoré nastavujú latku kvality veľmi vysoko. Na komplexné zhodnotenie Telse je u mňa zatiaľ priskoro, zdá sa ale že to bude pomerne kvalitná jesenná odroda, vhodná na okamžitú konzumáciu, farebne nie všedného výzoru a s výborným zdravotným stavom. Inak o odrode Telse je zhodou okolností článok s jej podrobnejším popisom v poslednom čísle časopisu Zahrádkář. IH
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika