Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Přeji pěkný den a spoustu pěstitelských úspěchů v roce 2019. Mám podobný názor na různé degustace. Nikdy to nemůže být zcela objektivní. Vždy záleží kdo hodnotí, kde bylo ovoce vypěstováno, jak bylo skladováno, termín konání degustace vzhledem ke konzumní zralosti konkrétní odrůdy. V poslední době mají různé degustace, a nejen ovoce, velký boom. A to je dobře. Zejména mezi lajickou veřejnosti je potřeba udělat osvětu, že nejsou na světě jen odrůdy ze supermarketu, často podtržené, bez chuti a zápachu. Že ovoce ze zahrady může být daleko chutnější, i kdy ž ne vždy tak lákavé na pohled. Také si dělám soukromé degustace doma v různých termínech a mám přehled, co u mne chutná nejlépe. I zde jsou však rozdíly podle průběhu vegetace. Ročník 2018 byl neskutečný. Konečně jsem pochopil, jak mohou chutnat jablka, určena pro teplejší polohy jako Opál / dříve jsem nemohl pochopit, proč udělal takovou díru do světa /, Jazz, Kanzi, Sirius, Envy a další. Společně s kolegy z Polska a slovenskými zahrádkáři ze Žilinského kraje už spoustu let v prosinci děláme degustaci jablek. Není to jen o samotné degustaci, ale o setkávání přátel, o výměně zkušeností a samozřejmně o výměně novinek. V roce 2018 degustace proběhla začátkem prosince s výsledky první Admirál, druhá Kanzi, třetí Gold Bohemia. Pro skalní ovocnáře mám upozornění, že po delší odmlce v časopisu Zahrádkář po iniciativě Doc. Ing. Josefa Suse v letošním ročníku je uveřejněna diskuse k vybraným odrůdám jabloní, pěstovaným v Česku a na Slovensku. Vedle některých instruktorů odborné komise ČZS zde své zkušenosti presentují MUDr. Miloš Vysloužil, Doc, Ing. Josef Sus, Ing. Dušan Nesrsta. Tak předpokládám, že tato diskuse se snad promítne i na tomto webu.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika