Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Tie marhule mi tiež prídu do Vaších podmienok ako veľmi vhodná voľba. Akurát u marhúľ je tok kvôli monílii bez chémie dosť ťažké.

Ja osobne by som pri tak malej záhrade miesto letných jabĺk dal prednosť z môjho pohľadu hodnotnejšiemu ovociu. Na južný svah vo Vašej lokalite chudobnej na zrážky by som určite vysadil stolové odrody hrozna. Ja osobne pestujem odrodu "Nero" bez akejkoľvek chémie už mnoho rokov a odroda "Anastasia" ktorú nemám dlho zatiaľ tiež vyzerá aj bez chém. postrekov veľmi nádejne. Iné odrody bývajú vo vlhkejších rokoch napadnúté, prípadne neboli chuťovo dobré tak išli... Ale ak sa neštítite chemickej ochrany, tak sortiment stolových odrôd je teraz ozaj široký a je z čoho vybrať. A ono okolo toho hrozna sa človek nejako nenarobí...

Na 100% by som vysadil minimálne tri odrody drieňu. Len treba dať veľký pozor pri výbere odrody, lebo nie všetky sú chutné a vhodné na priamy konzum. Zo sadenicami je to u nás ťažké, treba to kúpiť zo zahraničia najjednoduchšie z Poľska. Pár záhradníctiev to ponúka aj u nás, ale ceny čo za to pýtajú sú neuveriteľné. Určite kúpiť odrodu "Szafer" + včasnejšiu odrodu "Nikojla" + by som doplnil o nejakú veľmi pozdnú odrodu napr. "Jolico", ale u toho "Jolica" nemám overenú chuť, tak to udávam len pre predstavu. Každopádne ide o veľmi chutné a nenáročné ovocie, ktoré sa dá rezom udržiavať v rozmeroch vhodných pre malé záhrady. A keďže rastie dosť pomaly, tak sa človek veľa nenareže. 

Určite by som do Vaších podmienok skúsil broskyne ale jedine na podpníku GF677(kvôli suchu). Bez postrekov by mohli ísť bielomäsé "Benedicte", "Kernechter vom Vorgebirge" a "Amsdenova". Prvé dve mám. Vôbec ich nestriekam a po večšinu rokov je kučeravosť minimálna a úroda vysoká. O Redhavene sa to povedať nedá, tam to rok od roku kolíše. Ak striekať chceťe, tak vo vašej lokalite máťe pri výbere odrody prakticky voľné ruky, a vhodnou odrodovou skladbou si viete zabezpečiť broskyne nepretržite od začiatku júla až do konca septembra, hoc aj chemicky ošetrené, ale určte nie 35 krát za sezónu, ako tie z obchodu...

Teoreticky na myrobaláne môžete skúsiť slivky, možno by to aj šlo, tam je sortimet odrôd tiež dosť široký, ale to už otvárať nebudem lebo slivky voľako neobľubujem a ani ich nepestujem. Ajkeď minulé leto som u známeho chutnal nejakú slivko-ringlótu myslím "Black diamond" a veru nebolo to zlé...

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika