Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Jsem začátečník, informace jsem načerpal, ale, zřejmě jsem si je nesprávně vyložil. Obecné doporučení bylo: "zvolte výšku, ponechte 6 pupenů, zastrihněte." To jsem udělal, jen pupenů jsem nechal více a následnou redukcí jsem plánoval ponechat ty nejlépe postavené. S radostí jsem sledoval, jak všechny obrázky, že budou prosperovat jen dva, je jaksi mimo plán, řekl bych, že by to bylo vždy mimo plán :) Otázkou je, jak z toho ven... Mám nutkání ponechat ty správně postavené větve a zbytek ještě nyní ostříhat - vyhovují mi spíše ty níže položené, proto se odstranění nebráním. Ohyb nebo zářezy by měly význam spíše tehdy, pokud bych je chtěl ponechat a jen omezit v růstu, nebo se mýlím? Nerad bych napáchal více škody než užitku, chybí mi zkušenosti... Je šance, že po nějakém zákroku se obnoví růst níže postavených ještě v letošním roce? Například po odstranění těch horních nebo po jejich ohnutí vodorovně, abych neztratil rok? Je šance, že po odstranění nebo ohnutí horních ty spodní obnoví růst alespoň v příštím roce nebo jsou definitivně ztracené a nezbývá než založit korunu výše? Plánoval jsem čtvrtkmen, zákrsek či štíhlé vřeteno, zkrátka menší stromek, dvě až tři patra, proto bych nechtěl zakládat korunu příliš vysoko. Děkuji za radu a doporučení.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika