Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pan Daník tu popsal velmi zajímavou a ekologickou ochranu proti obaleči pomocí přípravku na bázi CpGV.Jako vždy na tomto fóru se setkává s nulovým zájmem.Stále se zde nadává na chemii a pokud je nabídnuta rovnocenná alternativa bez chem. dopadu, nikoho to nezajímá. Já používám proti 2.generaci obaleče přípravek Madex (CpGV) již nejméně 7 let a jsem velmi spokojen.Sousedův problém s obalečem to navyřeší a o omezení výskytu na příští sezónu jsem ještě nikde nečetl.Soused musí přiložit ruku k dílu aby neměl červivost.Pokud ale vyvěsím pro monitoring feromonový lapák jistě do něj polapím i nějaké sousedovy samečky.Z ověřených informací (mimo oficiální příbalový leták) můžete Madex skladovat v mrazáku při teplotě -18*C i 8 let bez snížení účinnosti.Nevýhodou je pro mnohé zřejmě vyšší pořizovací cena a dostupnost.Dále nutnost nejméně dvou postřiků v rozmezí asi 8 dnů proti cílené generaci vlivem UV záření.Snažím se tedy část postřikové kapaliny aplikovat na spodní stranu listů a omezit vliv slunečního svitu.Po 3÷4 hodinovém zaschnutí postřiku je tento odolný proti dešti.Je o čem přemýšlet, zvláště když pro zásah druhé generace obaleče (červenec ÷  srpen) není klasický insekticid který dobou použití vyhovuje produkci jablek pro integrovanou produkci.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika