Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Jabloň jsem koupil před 20 lety ve školce, kde mně místo Zvonkového prodali Gloster a tato odrůda měla být Bláhovo oranžové. Na podnoži MM 106 měl strom 5 m v průměru, odolný vůči strupovitosti. Jablka se dala jíst hned po sklizni, za dva týdny byla dokonalá. To trvalo asi do vánoc, pak se chuť horšila. Koncem ledna už jej na stole vystřídal Gloster. Asi nemá cenu popisovat chuť, tu máme rozdílnou. Zvláštností odrůdy je zbytnělý konec stopky plodu, což je vidět na fotce stejně jako zbarvení a tvar. Po odkvětu se ze všech plůdků na plodonoši jeden "rozjel" a ostatní samovolně opadly. Dělal jsem ruční probírku plodů, u této odrůdy byla nejjednodušší. Pěstuji jej na Vysočině 580 m.n.m. Zajímalo by mně, co to vlastně mám na zahrádce. Všem děkuji za reakce a případné tipy. Petr

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika