Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Martin Roučka: 1. Nie je to možné. 2. S opelením marhule by problém byť nemal. Vhodných odrôd je veľa, spomeniem napr. Veľkopavlovickú, Maďarskú, Leskoru, Bergeron, Goldrich, Hargrand... 4. Spravokorenenie stromov nepovažujem za zmysluplné, ak chcete vyššie tvary stromov máte dostatočný výber vhodných podpníkov. 3. Golden som si nechal na koniec, je to moja srdcovka. Na fotkách je asi 10-ročný stromček Golden Del. na podpníku MM106. Fotky sú z r. 2016 a 2017. Keď sa úroda vydarí, je to pastva pre oči, a chuť Goldenu je naozaj výnimočná. Napriek tomu Vám túto odrodu neodporúčam. Dôvodom je najmä vysoká náchylnosť na chrastavitosť, bez chemickej ochrany (fungicídy) kvalitné plody nedopestujete. Golden si tých postrekov vyžaduje viac než väčšina iných odrôd. A sú roky, kedy aj napriek postrekom sú plody chrastavitosťou poškodené, resp. sa začnú kaziť krátko po uložení v pivnici. Podľa Vašich otázok usudzujem že s ovocinárčením len začínate a Golden je odroda ktorá dá zabrať aj skúsenému pestovateľovi. Odporučil by som Vám namiesto Goldenu odolnejšiu odrodu Sirius (vznikla krížením Topaz x Golden Del.), výzorom i farebne je veľmi podobný Goldenu, chuťovo trochu iný, ale tiež výborný. A potrebuje len minimálnu chemickú ochranu. To je obrovská výhoda - pestovateľská, finančná a v neposlednom rade aj zdravotná. Väčšina Goldenov, ktoré si kupujete v obchode, "inkasovala" v sezóne aj viac než 20 chemických postrekov, kým do nich zahryznete. IH
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika