Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

To, co píše pan Ondřej o nevhodnosti zmlazovacího řezu za květu je zajímavé, rád se nechám poučit. V ovocnařině panuje řada dogmat, která se tradují a nikdo neví proč.  Je pravda, že řezat do stromu za květu pocitově není moc příjemné, nehledě na obtížné zpravování kvetoucího dřeva. 
   Ale zpět k problematice. Je možné dát sem několik odkazů, které by škodlivost řezu peckovin za květu potvrdily? Má smysl řezat "nadvakrát" - tedy v předjaří koruny sesadit a za vegetace rány obnovit a zatřít?
   A jak je to s řezem broskvoní? Platí pro ně stejná pravidla? Standartní řez, jak je všude popisován, představuje v podstatě každoroční hluboké zmlazení. Většina ovocnářů jej provádí - jak je doporučováno -  v květu, ti z Horní Bělé ještě později. Mám pro broskvoně nevhodné podmínky, takže mi v květu občas kompletně vymrznou. V takovém případě přidám koncem května (až je jasné, že vše zmrzlo) další řez, jímž odstraním téměř veškeré jednoleté dřevo (neboť to v tomto roce plodt nebude a pro příští sezónu je k ničemu). Výsledkem je, že ještě do konce sezóny broskvoně vytvoří silnými přírůstky s předčasným obrostem novou korunu původní velikosti s bohatou násadou květních pupenů. 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika