Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Nemám znalosti o všech dnes nabízených podnožích, ale mohu napsat svou zkušenost z výsadeb vlastních i objednaných. Začnu od podnoží nejslabšího růstu.

J-TE-E, M9 - rozdíl mezi nimi v růstu není.

J-TE-H, M26 - v prvních letech rostou na slabší podnože docela bujně, později spoře.

M4, M7, MM106 - středně vzrůstné podnože, které v intenzitě růstu nedokážu rozlišit.

M1, M2 - první roste bujněji, M2 je jen o trochu vitálnější než předchozí skupina.

M11, J-TE-C, A2 - v růstu těchto podnoží nevidím rozdíly.

Přejdu k praxi. Podnož M9 pomalu vyřazuji ze svého pěstování, neboť poslení vichřice přetrhala úvazky u některých opěrných kůlů a stromky se nevyvrátily, ale v těžké půdě při náporu větru všechny kořeny praskly. Jabloně na M26 budu pěstovat i nadále, bujnější růst v prvních letech mi vyhovuje a jeho pozdější zpomalení také. Pro kratší výsadby ideál. Trochu mi vadí hledání vhodného místa pro očkování mezi bernoty. Stromky na MM106 v sadě i ve školce považuji za zlatý střed, jiné podnože středního vzrůstu mi netřeba. Pro vyšší tvary a pěstování na neoplocených pozemcích používám podnož A2, která je výborná pro pěstování bez příkladné péče. Různé semenáče z okolí byly v růstu nevyrovnané, a tak na ně již neštěpuji. Závěr - pro malosadařskou i školkařskou praxi mi postačí podnože M26, MM106 a A2.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika