Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Sever Hané - starý sad postupně obměňuji, takže spousta stromků je malých a nerodily vůbec nebo málo. Takže zrekapituluji jen výsledky starších stromků:

- z 5 broskví (stáří 4-6 let) mi po mrazech zarodila jen 1

- z 8 meruněk (4-8 let) zarodily jen 2 pod kterými jsem topil nakýblovanými žhavými uhlíky. Bohužel jsem u obou objevil šarku.

- švestek jsem se zbavil před lety kvůli šarce, mladé odolnější ještě neplodí, to samé u ořechů, kdy jsem loni musel pokácet 2 přestárlé ořechy a na nové si počkám řadu let...

- z 8 starých jabloní zarodily vlastně jen 2 a to podprůměrně (zřejmě alternace po loňské nadúrodě) a na ty se vrhl z loňska přemnožený obaleč. Na příští rok jsem vyhlásil obaleči válku na život a na smrt a neskončím, dokud jeden z nás nebude na lopatkách laugh

- 2 starší hrušky zarodily málo a také se na ně vrhl obaleč

- višeň Erdi Botermo (6 nebo 7 let) každoročně chytne v květu monilii a nic na ní nezůstane. Půjde pryč...

- drobné ovoce jako jediné nezklamalo - zimolezy, muchovníky, aronie, rybíz, angrešty, ostružiník - jednoznačně budu rozšiřovat. Jen malinám se nedařilo, kvůli suchu byly malé. Ještě jsou super rajčata.

Takže pro mě taky jeden z nejhorších roků.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika