Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Bohužel jsem Vám tu včera napsal dlouhý popis, který se nějak ztratil.
Ve zkratce: před 5ti lety jsem byl jak vy, taky jsem nevěděl co a jak.
takže Vám odpovím můj názor a poznatky na vaše dotazy, se kterýma, ale nemusejí ostatní souhlasit, ale na mé zahradě fungují :)

1. Až přestane mrznout můžete se pustit do řezu jádrovin. Peckoviny řezejte až začnou rašit/kvést. Jak zapěstovat korunku v prvním roce a následujícím- na to opravdu potřebujete něco načíst z knížek (já čerpal informace z knížky: Řez ovocných dřevin) Nebojte se toho, jediná pořádná chyba je nechat si narůst dvoják(2 terminály vedle sebe) vše ostatní jsou jen různé způsoby zapěstování/ tvarování korunky

2. Třešeň doporučuji zapěstovat korunu a následující roky jí nechat víceméně růst jak se jí zachce - to má nejraději.

3. Pokud jste zasadil stromek který je roubovaný a místo roubu jste nenechal cca10cm nad zemí ihned z jara napravit.

4. kolem stromku nechat cca 1,5 m poloměr provzdušněné hlíny který budete udržovat bez plevele a trávy. Zde můžete zakopat uleželý kompost. Pokavaď nemáte kompost -nevadí založte kompost a udělejte to příští rok a zbytek klidně zatravněte

5. Osvědčilo se my na tyto kola kolem stromů dávat 5cm posekané trávy. Půda nebude tolik vysychat a nemusíte se starat o plevel. nevýhoda - můžou se zde schovávat škůdci(ještě se my to nestalo)

6. Postříky... jediné které uznávám jsou na broskve, když rašejí(kadeřavost) a Meruňky když kvetou(spála) co a jak proč musíte zase načíst. Jsou zde rozsáhlé diskuze. Pokavaď budete potřebovat jiné postřiky, tak zvažte jestli nebude lepší daný strom nahradit jinou odrůdou popřípadě jiným stromem. Na mé zahradě se prostě nedaří švestkám - zatím nevím proč. takže než stříkat raději zasadím velmi ranou broskev a užívám si broskve delší dobu.

7. třešně vám bud budou žrát ptáci a nebo je budete mít červivé zde si nevyberete.
8. Hruška vám nejspíše chytne rzi, tak s tím počítejte.


9 S hnojivem, vápnem a jiným umělým hnojivem pozor- Broskve má ráda "to" a Meruňka zase "to" nemá ráda. Pokuď stromek má dobré přírůstky a dejme tomu zelené listy tak je vše v pořádku tak jak má. Z Jara můžete přihodit ke stromečku kompost(pod mulč) pak bych už nic nedával. stromek vždycky zasadím do 1/3 zahradnického substrátu + 1/3mého zetlelého kompostu +1/3 černozem. a hnojení neřeším

10. na všech mladých stomkách jsem měl invazi mšic, díky kterým budoucí kosterní větve zakrňovaly. Příroda funguje takhle: Berušky žerou mšice, ale mšice ochraňují mravenci. Stačí tedy zamezit vstup mravenců a o mšice se postarají berušky a jiný žrouti. Lepové pásky na kmen jsou na h... mě se osvědčilo namazat na kmen: Chemstop - Lepivý nátěr stromů proti škůdcům. Mravenci a jiná lezoucí havěť má smůlu. Někdo říká že to může zníčit mladý stromek. Na mejch 20 stromkách jsem nic nezaznamenal. Někdo tu psal, že nalepí na strom papírovou malířskou pásku a na tu to napatlá. Takže jediné mínus je, že to lepí a vypadá to nevzhledně.

11. Zainventovat do plastové ochrany proti okusu

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika