Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Jako velkou výhodu Jadernic vidím to, že minimálně hnijí na stromě a to co předčasně spadne třeba vinou červivosti se dá bez problémů spotřebovat do moštu, nebo třeba pro ovce. Považuju za Big problém znehodnocení velké části sklizně u mnoha odrůd současného sortimentu právě vinou napíchnutí vosou a poté napaení hnilobou. Je to Big problém u Rubínu, Alkmene, přeborník je ovšem již zmíněný Libernáč Wintzki, který právě z tohoto důvodu asi přeroubuju, řestože jsem si původně od něj slibovl mnoho. Obří jablka, netrpí vůbec strupovistostí, chut je na tak velké jablko poměrně velice dobrá, ale už mě prostě nebaví pozorovat jak jedno obří jablko za druhým opouští předčasně větévky... Drobnoplodé odrůdy jako Jadrnice, nebo Panenské tento problém nemají, ted je to jen o tom, zvyknout si na odlišnou chut jejich plodů. Jak už jsem naznačoval, pojetí chuti, je do značné míry ovlivněné naším snadno ovlivniteným podvědomím...

Ještě k velikosti plodů u Jadernic, na Jižní Moravě běžně přes 100 g,

           Ing. Fidla

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika