Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ano, pane Tibore, hrušky by nemali byť uskladnené spoločne v malém nevetraném priestore, inak dozrejú či prezrejú výrazne skôr. U vetranej pivnice je riziko menšie. Vo Vašom prípade bude zrejme limitujúca vlhkosť. Skúste ju zmerať, ak je pod 80%, treba ju riešiť. Jablká s drsnou šupkou bývajú na nízku vzdušnú vlhkosť háklivé. Tehla je výborným vodičom vlhkosti ale bohužial aj teploty. Preto je dnes zakázané projektovať RD z klasickej pálenej plnej tehly. Veľká vrstva zeminy nad a okolo pivnice je výborná vec, ílovité minerály sú nenahraditeľné aj z hľadiska fyzikálneho. Ako rád by som vtedy kopal hlbšie. Som na našej ulici zrejme jediný, kto si za novostavbou RD postavil pivnicu. Využil som výškového rozdielu 120 cm medzi nulou RD a úrovňou družstevného poľa za domom. Spodná voda je však vysoko, preto som nemohol kopať hlbšie pri zachovaní priechodnej výšky. Aj tak bolo nutné na podlahe vybetónoať malinkú šachtičku s ponorným čerpadlom pre prípad náhleho roztopenia veľkej vrstvy snehu po zime. Inak by hladina vody v pivnici stúpla po lýtka. Dlážka v pivnici je tehlová, pod ňou sú vrstvy: piesok, kačírek, íl. Je zaujímavé, že kôstkovinám ani viniču vysoká hladina spodnej vody v záhradke neprekáža. Glejotok som zatiaľ nezbadal. Človek by asi nemal veriť všetkému, čo sa v príručkách a knihách o záhrade napíše.laugh

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika