Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím Vás pane Vlastimile! Som rád, že Vám aj vo Vaších podmienkach Braeburn aj v tomto menej vydarenom ročníku dozrel. Braeburn napriek dlhšej vegetačnej perióde nepatrí k veľmi teplomilným odrodám, ako sa domnieva p.Petr z P. Napr. taká Crips Pink je náročnejšia. Dôkazom nie sú iba moje a Vaše skúsenosti, ale aj fakt, že chutný Braeburn pestujú v rôznych lokalitách ČR, nie iba na teplom juhu Moravy. Môj Braeburn z Plantexu je naštepený na podložke M9. Máte pravdu, že rodivý obrast je tenký, ale plodonoše ohnuté pod váhou ťažkých plodov sa nelámu a stopky držia pevne až do novembra, žiadny plod mi nespadol. Keďže kultivar dobre obrastá kratším rodivým obrastom, dá sa pestovať na prísnejších tvaroch. Na jar, keď sú dobre viditeľné kvetné puky, režem preto čo najkratšie. Jedinú záhadu som zatiaľ nevyriešil: V niektorých rokoch napriek bohatému kvitnutiu a prítomnosti rôznych opeľovačov v záhradke ostane na strome minimum úrody. Ale ktorá odroda je bez nedostatkov? Pokiaľ ide o chuť nešťastne pomenovaných "marketových" plodov, musím priznať, že som už jedol Braeburn z Tesca, ktorý napriek peknému vyfarbeniu nemal tú pravú "braeburňácku" chuť, aj keď bol vypestovaný vo veľmi teplej krajine. Podtrhnutie plodov má negatívny vplyv na špičkovú chuťovú kvalitu. O tom sme sa istotne presvedčili už viacerí.  Pekný deň!

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika