Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

U nás v okolí Olomouce je věk zkracování (postupně se kácí vše vysoké, od alejí až po ovocné stromy v zahradách) a modernizování (vysazování nových ovocných odrůd jako tuje, zeravy atd). Jen můj soukromý pocit. Tak jsem z okolí ze starých stromů vzal rouby a rouboval. A vo tom to možná je. Tak jako jsou milovníci nových věcí a technologií, tak jsou příznivci (staromilové) věcí již zašlých. Jing a jang. Proto jsme tak úspěšný druh. Úspěch je v rozmanitosti. Přestaňme se hádat co je lepší - staré nebo nové. Já jsem vyrostl na Panenském, Malináči a Matčině a nevadí mi je dodnes jíst. A nevadí mi jíst ani nové odrůdy. Co když objevím něco nového a dobrého. Proto spatřuji smysl této diskuze v informování se navzájem. V jaké půdě, na jaké podnoži, v jaké výšce je nejlepší ta která odrůda. To co platilo před 70 lety, kdy naši dědové sázeli ovocné stromy, dnes nemusí platit (posun teplot nahoru, vysychání krajiny atd). Anebo již nemáme vědomosti, které měli tito předci. Pokud máte zájem, pojďme z vyjmenovávání odrůd k podrobnostem jako jsou ty nejlepší podmínky pro jejich pěstování, které umožní vypěstovat nejkvalitnější ovoce, které nám budou novopěstitelé závidět. Ať budoucí pěstitelé vědí kam co sázet. Aby nám neutekly znalosti naších "starších" kolegů pěstitelů.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika