Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pan Bláha vyšlechtil i jné sorty jabloní. Bohužel jsem pro ně nenašel místo a přeposlal jsem rouby doktoru Vysloužilovi, jež hodnotil jejich plody slovy: Jsou chutnější než mnohé novější odrůdy. Možná, že je všechno uvedeno v tomto vlákně, už si nevzpomínám. Samozřejmě, že pokud chce někdo prodávat svoje přebytky na trhu, tak s malými plody neuspěje, na tož s názvy odrůd jako Československp, Růžena Bláhová nebo Táborita. Takové Enterprise nebo Crimson Crisp, to by se jistě jinak prodávalo. Co se týče pána jehož příspěvek zmizel a který chtěl nějaké křížence „koxovatelné“ renety, tak já mám pouze Coxovu renetu, Bláhovo oranžové a Kidd´s Orange. Ze slavného křížení Coxova reneta x Golden Delicious se asi nejvíce proslavil Šampion, záhadný Dukát (někdo ho chválí, jiný ho už dávno přerouboval) a Denár. Ten Denár je asi největší propadák, ale například pan Kaněra si ho chválil. Jak píše předřečník, tak Bláhova oranžového si taky cením taky pro jeho vyrovnanou výraznou chuť, na rozdíl od Cox remety, která je zřejmě náročnější a často bývala bez typické příchuti. A co se týče reklamy na staré odrůdy, tak té není nikdy dost, na rozdíl od všelijakých novinek.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika