Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Dobrý večer Mirku! Nechcem ani uveriť, že máte takú smolu na viacerých plodinách, ale keď to popisujete, bude to pravda. Nebývam až tak ďaleko od Vás, klimatické podmienky máme dosť podobné, ale zatiaľ si nemôžem sťažovať. Sulkou som tiež striekal a na viniči po akarinóze ani stopa. Na broskyniach občas odtrhnem kučeravý lístok, na mladých výhonkoch hrušky aj blízkej jablone Orion trocha šarapatil akýsi cicavý hmyz. Zvädnuté čerňajúce konce letorastov odštípnem a je to vyriešené. Vošky mňa zatiaľ netrápia, natrel som pásky na kmeňoch Chemstopom. Načo striekať insekticídy a súčasne zabíjať prirodzených predátorov všetkých tých potvôrok, čo nám robia starosti? Striekal som zatiaľ okrem marcového Kuprikolu na broskyniach a aprílovej Sulky na viniči iba listovú výživu s mikroprvkami. Na malinách mi to nepomáha ozdraviť žlté listy, ale to sú proti Vaším problémom iba prkotiny. U rezistentných jabloní som ani teraz ani v minulosti múčnatku nezbadal, takže to s tou citlivosťou k oidiu nebude také hrozné. V minulosti som pestoval oveľa viac rezistentov, ale múčnatka bola iba na údajnom Angolde, u ktorého som sa úrody nedočkal, takže ktoviečo mi vtedy predali... Majte sa pekne a hlavu hore! Sezóna sa ešte len rozbieha. Nikto nevieme, čím príjemným nás ešte prekvapí... Paľo
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika