Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Daník: Áno, je to paradox - niekto dá 7-10 postrekov kalciom a Admiral má pehovitý, ja som dal kalcium 1x a ani jedna peha, ani na jedinom jablku. Zrejme je to zložením pôdy, ale tá zasa nie je taká "sprašová" resp.kvalitná, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Černozem je len asi 30cm, potom je už pôda žltohnedá, pri sadení stromov bežne narazím v hĺbke 30-50cm na kusy tehál, kameňov a škridly. Starí rodičia spomínali, že keď kúpili tento pozemok pred asi 70 rokmi, tak tam bola pôda, ktorú označovali ako "navážanina", s množstvom úlomkov tehál a podobne. Je možné, že tým pádom je v nej viac vápnika, ale zasa broskyne mi prosperujú bez chlorózy. Taktiež - jeden strom Admiralu je v mojej 'adoptívnej' záhrade, ktorá je asi o kilometer ďalej a tam je pôda superkvalitná, černozem do hĺbky - a ani tu Admiral pehovitý nie je. Takže ťažko povedať čím to je. Ešte k tomu opadu Admiralu u Vás - nie je to jeho odrodová vlastnosť, Admiral drží na strome ako pribitý, nerobí ani fyziologický júnový opad a nepadá ani v čase zrelosti. U Vás to muselo byť dané inými faktormi, asi už od začiatku sezóny (počasie, teploty, sucho...). IH
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika