Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pane Boštička mohl byste sdělit proč nedoporučujete tvarovat štíhlá vřetena na podnoži M 9 či J-TE-E? To, že z M9 mají plody kratší uchovatelnost, znám také z vlastní zkušenosti ještě z dob, kdy jsem dělal volné zákrsky. Tehdy Rubíny na M9, i když byly pefektně vybarvené jsem musel přednostně spotřebovat do začátku nového roku. Z ostatních stromů vydržely do 2. pol. února, i když ztráty hnilobou tam samozřejmě byly.

Ale na druhé straně mám štíhlé vřeteno např. Angoldu či Jonagoldu na M9 a pokud by je všechny rodina nesnědla dříve, v solidní vzhledové i chuťové kondici vydrží do začátku dubna.

Na J-TE-E mám např. Godstar, Selenu, Topaz a další odrůdy a nevidím žádný problém. U podnože J-OH-A už tolik spokojen nejsem.

Na podnoži M 26 mám zatím pouze dvě odrůdy a nemohu je zatím hodnotit, protože první plody byly teprv v předloňském roce. Ale tvarovat štíhlá vřetena na M26 bych se u některých odrůd bál.Pro zakrslé podože typu M27 nemám vhodné podmínky.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika