Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

PINOVA (Clivia x Golden Delicious) - nemecká odroda, zaraďovaná medzi neskoro zimné jablone. Je to zároveň odroda tak trochu kontroverzná, resp. rozporuplná. Plody sú veľmi pekné, kužeľovité, u mňa sa Pinova aj celkom pekne vyfarbí (viď posledné 2 fotky). Nepatrí síce medzi tzv. 'rezistenty', ale hubovými chorobami ani pri mierne poddimenzovanej fungicídnej ochrane netrpí. Pinova vyniká (na môj vkus až prílišnou) tuhosťou dužiny, na druhej strane má pomerne tenkú a suchú šupku - v bežnej pivnici začína pomerne skoro vädnúť, aj keď dužina si tuhosť zachováva. Mohla by ale byť šťavnatejšia. Chuťovo považujem Pinovu za priemernú odrodu - to je však otázka vkusu, pre niekoho môže byť výborná. Prednosťou je vysoká rodivosť, nealternuje, na druhej strane bez prebierky plody zdrobňujú. Na fotkách je moja Pinova - aktuálny stav. Aké sú Vaše skúsenosti s touto odrodou? IH

P.S.: Vizuálne atraktívnym klonom Pinovy je Evelina - má intenzívnejšiu červenú farbu a výrazné bledé lenticely, dosahuje aj o niečo väčšiu veľkosť, čo v kombinácii s kužeľovitým tvarom plodov pôsobí mimoriadne príťažlivo. Evelina niekoľkokrát za sebou vyhrala súťaž o najkrajšie jablko profesionálnych pestovateľov v Trenčíne. Chuťovo oproti ´klasickej´ Pinove rozdiel asi nie je žiadny. Evelina je tzv.klubová odroda, licenčne chránená. 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika