Zčernání květů hrušně - čím stříkat do květu?



Stránky: 1,  2   
pohodar - (46) - 239.15 (?) 
19.3.2021 11:39, zobrazeno: 4507x

Dobrý den, poprosil bych o radu. Mám vedle sebe dvě hrušně. Eriku a Konference. Bohužel mi poslední tři roky Erika vždy krásně nakvete, ale potom všechny květy zčernají, uschnou a opadají. Přitom vedle Konference je uplně v pořádku a plodí hezky. Erika dál dobře roste, má dobré přírůstky, vypadá jinak zdravě, tak se mi nechce ji vykopat. Nevíte někdo, co to může být za nemoc a čím bych ji mohl stříknout do květu, abych neublížil opylovačům.Děkuji za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.220 (?), 19.3.2021 17:21

Myslela jsem původně na květopasa hrušňového, ale to by ani květy neměly vykvést (vyžírá je v pupenech, postřik se dělá před vyrašením). Možná spíš květopas jabloňový (leze i na hrušně), tam prostě květy zhnědnou a opadají. Stříká se insekticidem od fáze myšího ouška (v té době zalézá do pupenů).Ale neřeknu vám čím, protože se sortiment dostupných přípravků neustále mění. Nejspíš by tady poradil KUKY wink            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?), 19.3.2021 20:57

Bylo by přenádherné vytáhnout nějakou zaručenou odpověď z "klobouku", viďte. Jedná se o to a to, udělejte to a to a věc je vyřízena. Bohužel. Taky jsem se s tím tady potýkal a možná se to objeví zas. Žádná odpověď, pokud si dobře vzpomínám, nezazněla. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 92.75 (?), 19.3.2021 20:39

Pravděpodobně bakterióza. Pomůže postřik mědí v době kvetení. Bohužel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pohodar - (46) - 239.15 (?), 20.3.2021 18:59

Květopas to nebude, stromek krásně nakvete. Navíc mám v dosahu 10 metru Konference a tři jabloně / Rubinolu, Matčino a letní Julii/. Všechny ani náznakem netrpí tím, co mě trápí na té Erice. Nevím comám dělat. Myslel jsem vykopat, ale jeden školkař mi poradil stříknout to v době květu, ale nevěděl čím. Prý se mám zeptat někoho zkušeného, tak zkouším toto forum..:-) Spoustu rad jsem odsud již využil. Jelikož chovám taky čmeláky, tak jsem s postřikama opatrný, ale samozřejmě že některým se nevyhnu. Ten školkař mi ještě říkal, že když to letos bude znova, zkusil by strom spíše přeroubovat, než ho vykopat. Tak nevím, ale chtěl bych teda zkusit nějaký postřik v době květu. Kdyby měl někdo nějakou zkušenost, budu rád když se podělí. Všem hezký den a bohatou úrodu v letošní sezoně. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.103 (?), 21.3.2021 9:23

a jste si jistý, že to není bakteriální spála růžovitých? Foto by napovědělo víc. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pohodar - (46) - 6.133 (?), 24.3.2021 22:18
Dobrý den. Tak jsem jí dnes prostřihnul, vzal kuprikolem a nafotil. Pane Walter děkuju za komentář a případné zhodnocení.Snad budou fota dostatečná. Fotil jsem větve, kde jsem viděl nějaké poškození.
hrušeň Erika
hrušeň Erika


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.220 (?), 24.3.2021 22:40

To černidlo na větvi na prvním snímku mi připadá jako rakovina kůry (brzdí ji právě jarní a podzimní postřik kuprikolem), zduření na třetím může být důsledek rzi hrušňové. Ale je to jen můj názor, odborník nejsem.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.103 (?), 24.3.2021 23:14

promiňte, že došlo k nedorozumění, doufal jsem, že máte nějaké starší fotky znehodnocených květů na stromu. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 10.43 (?), 25.3.2021 5:58

Když nemáte foto poškození, podívejte se zde a zde.

pokud ji nevykopete, zdokumentujte postupně poškození krok za krokem. Já bych ale nečekal a preventivně hrušku odstranil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika