Vrublovanie do razstepu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10116) - 196.17 (?) 
13.5.2022 22:21

Z meruněk se mi probraly z "letargie" ještě dva rouby Kech Psar. Tak alespoň tyto kuriozity - bílá meruňka Šalach Ananasnyj a "dušičkový" Kech Psar. 

Franzi (Hanka x Čačanská raná)
Franzi (Hanka x Čačanská raná)
Šalach Ananasnyj
Šalach Ananasnyj
Carmen Top
Carmen Top
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 213.137 (?), 14.5.2022 10:38

To mě těší, že s tím rozštěpem se ti přijalo víc roubů, k tomu celkem zajímavé odrůdy. yes

Zvláštní je, že u roubování už narašených roubů není jednoznačné jestli se příjmou - některá odrůda i přes narašení se příjme, jiné nepomůže nic, ani sáček ani tlustý roub, rouboval jsem kopulací, ale ani ta není rozhodující, snad jen že má lepší kontaktní plochu a přesnost. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10116) - 196.17 (?), 14.5.2022 22:26

Ano, je to zvláštní. Rouby slivoně Franzi a meruňky Carmen top byly odebírané až začátkem dubna, takže teoreticky by se ujmout už neměly. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10116) - 70.240 (?), 23.5.2022 20:47

Je třeba si uvědomit, že ne všechny rouby, které po naroubování naraší, dále porostou. Z těch asi 15 odrůd švestek jsem rád, že alespoň jeden roub od každé odrůdy roste, ale bylo to nakonec s "odřenýma ušima". Proto je výhodné rouby od jedné odrůdy dávat na více míst. Co se týče uskladnění roubů, tak lépe jim bude v lednici (0°C) v igeliťáku s troškou vody, než aby byly polovinu zimy naroubované na stromě, kde na ně přes den svítí slunce a v noci mrzne. To je můj názor. Tudíž je asi zbytečné začínat s roubováním někdy v únoru, kdy není míza a rouby zbytečně vysychají. Bude platit asi to, co říkal na videu ten Rumun, roubovat od poloviny března do poloviny dubna (kopulace, rozštěp).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10116) - 70.240 (?), 7.6.2022 10:46

Jediný roub kde byla použita kopulace, byl silný roub Apredelice. Vyráží až teď. Odebraný a roubovaný byl až v dubnu. Z meruněk rostou uspokojivě jen rouby Šalachu (rozšěp) a přehazované Tsunami (rozštěp) na Leskoru. Jinak například několikaletý roub Candely (kopulace) neroste ani po odstranění všeho z původního stromku. To samé u Muscat de Nancy.

Apredelice
Apredelice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1758) - 168.103 (?), 7.6.2022 12:07

vedle angreštu a rybízu jsem taky dal do rozštěpu jeden roub jabloně Ghiva. Walter



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10116) - 70.240 (?), 8.6.2022 15:40

To je skvělé, ale já to nikomu nevnucuju. Jen při větším množství roubů se nemusíte zdržovat z výběrem stejně silné "podložky" jako je roub, ale můžete roub dát na jakkoliv silnou "podložku". I do silného cenrálu, který můžete rozštípnout křížem a dát do něj čtyři rouby jako například později za kůru. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika