Vhodná hrušeň



Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 54.174 (?) 
2.8.2023 16:01, zobrazeno: 965x

Dobrý den, hledám vhodnou hrušeň do horších podmínek. Lokalita je ve středních Čechách, Černokostelecko, 420 mnm, vedle lesa. Půdní podmínky jsou cca 1,5m jílu, pak rozbitá skála. Půdu určitě můžu vylepšit ve výsadbové jámě a blízkém okolí.

Před 5 lety jsem tam vysadil Hardyho na kdouli a Boscovu na semenáči, ale zatím jsem se nedočkal ani 1 plodu a roční přírůstky obou jsou minimální (ty stromky vypadají menší, než když jsem je sázel).

Předem díky za dobrou radu.

L.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.182 (?), 2.8.2023 21:57

Hlavně vyberte nějakou, aby se vám navzájem opylovaly, protože hrušně jsou cizosprašné.

U Hardyho uvádějí: Clappovu, Williamsovu, Decoru, Amforu, Charneuskou, Radanu

U Boscovy: Clappovu, Williamsovu, Konferenci, Madame Verté, Radanu          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.87 (?), 5.8.2023 0:58
Došel jsem kr dvojici Charneuská x Hardyho
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 5.66 (?), 20.4.2024 18:26

Poznám to. Ale ja som čakal iba 3 roky a potom ich vykopal. Chemické a fyzikálne vlastnosti ílu bránia v rozvoji koreňov. Hlavná zložka ílu sú oxidy kovou a korene sa nechcú tvoriť, nemá ani pôdnné baktérie a organickú hmotu. Do pôvodného ílu nepresakuje voda a teda ani hnojivo nevsiakne. Všetko odtečie. 

Vykopal som jamu po kolená hlbokú. Zmiešal agroperlit, záhradnícku zeminu a rašelinu s trochou pôvodného ílu.  Zalievku som robil so Sulkou. Síra by mala chemicky reagovať s oxidmi v íle za vzniku tiosíranu kovou z ílu. Tiosíran viaže na seba vodu, je hygroskopický, jeho soli vlhnú.  Týmto získate aspoň jamu, ktorá bude veľmi ochotne vsakovať vodu a teda aj rozpustené hnojivá a súčasne vzdušná, takže korene nebudu nahnívať. Robil som to minulú jeseň a čakám na výsledok. Budem dopĺňať síru (Sulka alebo síra z postreku tiosíranom) a hnojivá napr. na zemiaky ale najlepšie by bola rohovina a granulovaný hnoj. Pre pôdné baktérie. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika