Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora)



walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1787) - 168.103 (?)
7.5.2024 11:19

jak jsem se včera přesvědčil, z nemalého množství napadených plodů po vyhnití zevnitř vylézají larvy plodomorky ještě mnohem dříve, než napadený plod odpadne od plodonoše na zem. Znamená to tedy, že nestačí pouze sesbírat znehodnocené plody pod stromem, protože velké množství jke jich již prázdných a larvy už jsou zavrtané v zemi.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10137) - 70.240 (?), 12.4.2024 20:31

Konečně jsem nezapomněl postříkat před rozkvetením i sousedovu Madame Verte. Na výsledek jsem zvědavý.

Madame Verte
Madame Verte
Madame Verte
Madame Verte
Madame Verte
Madame Verte
Madame Verte
Madame Verte
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1787) - 168.103 (?), 18.4.2024 14:02
už čtvrtým rokem jsem proti plodomorce nezasáhl chemií a je to znát. Přibližně dvacetina plůdků je napadená, ovšem zatím nedošlo k propadu nadměrné násady plodů. Po ní se teprve ukáže. Každopádně letos preventivně sesbírám všechny plůdky propadlé na zem a naložím je na pár týdnů do vědra s vodou. Walter
plodomorka
plodomorka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10137) - 70.240 (?), 18.4.2024 19:42

Já jsem zatím nic nepitval. Možná, že později se nějaké plody nadměrně zvětší nebo zhrbolatí. Minulý rok jsem stříknul pozdě až do květů, ale hrušek bylo přesto dost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1787) - 168.103 (?), 7.5.2024 11:19

jak jsem se včera přesvědčil, z nemalého množství napadených plodů po vyhnití zevnitř vylézají larvy plodomorky ještě mnohem dříve, než napadený plod odpadne od plodonoše na zem. Znamená to tedy, že nestačí pouze sesbírat znehodnocené plody pod stromem, protože velké množství jke jich již prázdných a larvy už jsou zavrtané v zemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10137) - 70.240 (?), 7.5.2024 23:18

A já jsem se zase dodatečně přesvědčil, že poškozené plody jsou i u mě, takže prošlý Decis moc nezafungoval. Kdo šetří, nemá za tři ani náhodou, alespoň v tomto případě. frown

Dicolor
Dicolor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika