pálení z hrušek



pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.252 (?)
29.3.2013 15:05

Přikláním se k názoru Wendyho. Ano, více cukru, více alkoholu. Ale alkohol vyráběný z tepelně upravovaného cukru (např. řepného), je skutečně nic víc, než řepovice. Viz např. Whisky. Ta je z kukuřice, či žita, ale nic lahodného z toho neuděláte. Naopak kvalitní hruškovice to je něco jiného. Dělal jsem hruškovici s přídavkem cukru i bez. Je to nebe a dudy.

Odrůda hrušek to je věc druhá. Bydlím v horách a tak o Wilijamsce si můžu nechat jen zdát. Dělal jsem kvas z místních, hojně rodících odrůd. Pokud jsem použil čisté hrušky, nedalo se to skoro pít i když jsem PH upravoval kyselinou citrónovou. Pak jsem kvas udělal asi s 50% nadrcených hrušek (těch stejných) a 50% jablečného moštu (ne drcené jablka, jen mošt). Řeknu vám, byla vynikající. Kvasinky, divoké. Kvas jsem jednou denně míchal a při pokojové teplotě za 14 dnů bylo hotovo.
Pavel

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 81.42 (?), 25.3.2013 21:26

Wendy, Jižní morava.

Zásadně nepřidávám cukr do kvasu. Nemám zájem pít řepovici. Pálenka z ovoce dobře zmáknutá je ambra abrosiana-nápoj Bohů ato zvláště z hrušek. Na pálení musí být ovoce patřičně vyzrálé, čisté, ane každý druh se hodí. Mám vyzkoušenu Williams. červenou ve velmi dobré kvalitě, ale nejlepší hruškovice je z dobře vyzrálé Hardyho a z Dielovy(a to včetně planých hrušek). Co se týče přidávání cukru, to je jen prznění čistého extraktu. A přitom z toho není žádný bůhvíjaký efekt. Z 1 kg cukru je max. 0,6 l řepovice, která drhne v hrdle, místo aby hřála v žaludku. O vůni nemluvě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.252 (?), 29.3.2013 15:05

Přikláním se k názoru Wendyho. Ano, více cukru, více alkoholu. Ale alkohol vyráběný z tepelně upravovaného cukru (např. řepného), je skutečně nic víc, než řepovice. Viz např. Whisky. Ta je z kukuřice, či žita, ale nic lahodného z toho neuděláte. Naopak kvalitní hruškovice to je něco jiného. Dělal jsem hruškovici s přídavkem cukru i bez. Je to nebe a dudy.

Odrůda hrušek to je věc druhá. Bydlím v horách a tak o Wilijamsce si můžu nechat jen zdát. Dělal jsem kvas z místních, hojně rodících odrůd. Pokud jsem použil čisté hrušky, nedalo se to skoro pít i když jsem PH upravoval kyselinou citrónovou. Pak jsem kvas udělal asi s 50% nadrcených hrušek (těch stejných) a 50% jablečného moštu (ne drcené jablka, jen mošt). Řeknu vám, byla vynikající. Kvasinky, divoké. Kvas jsem jednou denně míchal a při pokojové teplotě za 14 dnů bylo hotovo.
Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 30.3.2013 21:45

Pálení z hrušek -vedení kvasu.

P. Pavel. Přede vším Vám přeji veselé Velikonoce a bohatou pomlázku.

Mám radost a zadostiučinění, že mi konečně někdo potvrzuje moje lety nabyté zkušenosti s pálením dobré ovocné kořalky. U nás,-tzn. v oblasti jižní moravy-jižního okraje části Brna, dozrává ovoce do fantastické cukerní kvality a byl by hřích, něčím takovým jako je řepný cukr toto nastavovat.Vcelku chápu, že ne všechny oblasti našeho státu jsou tak příznivé na vyzrání plodů a pěstitelé se snaží své ovoce uvést do kapalného stavu v co nejpříznivější kvalitě a množství, ale stále se npřimlouvám za kvalitu produktu-to je co nejméně přislazovat.

Všem spřízněným duším přeji ještě jednou veselé Velikonoce a mnoho úspěchů v roce 2013.    Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.76 (?), 2.9.2014 14:18

zdravím všechny páleníky.

mám asi 100l hruš.kvasu, použil jsem turbokvasnice 18-20% + 4kg cukru.Je uložen v místnosti kde je cca 23°C.Je uzavřen přes bublátko a asi po 4 DNU přestal kvasit.Změřil jsem ho klasickým cukroměrem a naměřil 0%cukru.Vzorek kvasu jsem odvezl do pálenice, kde mi naměřil 3% (refraktometrem)cukru.Takže po necelém týdnu jdu pálit!

otázka zní : co Vy na to?frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 2.9.2014 14:28

V pohodě, v těchto podmínkách je to klidně možné. Já jsem podobně dopadl před pár lety s meruňkama. V podnělí šly do bečky, v sobotu do kotle. A výsledek náramný. Ať chutná!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.243 (?), 9.9.2014 22:22

Jen malá poznámka: cukroměr (tj. hustoměr) a refraktometr, zdá se, se můžou lišit ve výsledku měření o cca 2-3%. Asi proto, že refraktometr změří i nezkvasitelné cukry, které cukroměr nerwgistruje. Snad o tom někdo bude vědět víc?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.189 (?), 29.9.2014 11:55

Je to nesmysl, oba přístroje je od sebe nerozeznají. Jeden pracuje s indexem lomu světla ve specifickém mediu, druhý na základě hustoty. Pokud tam jakési ty cukry sou, tak je zaregistrují oba. Ale refraktometr je přesnější - naberu pár kapek čisté šťávy, nemusím se bát, že naberu litr kalné břečky k vůli objemové náročnosti vzorku "splávku" na ryby - rozumnějte cukroměru.

Floki

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.189 (?), 29.9.2014 12:11

Tak jestli jste s vyvětralým kvasem od turbo kvašení spokojen, proč ne. To musí chutnat jako obyčejný líh bez aroma.

Nevěřím tomu, že ovoce citlivé na ztrátu aroma jako meruňky můžou být po výpalu lepší jak podprůměrné, když vykvasí na hotovo za týden.

Nechápu účel používání turbo kvasinek do meruňek, hrušek, když mají většinou tak 13-15 brixx a na to nepotřebuju nějaké turbo cosi. To je spíš tak pro ty fajnšmekry co holdují cukru nad 2 kg/100 kg kvasu.

Floki

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.245 (?), 2.11.2014 20:02

Dobrý den prosím Vás mohu se zeptat..mám hruškový kvas asi 1 měsíc a byl v venku, kde se ochladilo na 12stupňů, chtěl jsem ho přesunout do teplejšího sklepa ale 120 l nádoby byly těžké, tak jsem si pomohl kýblem a část přenosil, tím se dostal do kvasu kyslík, je to problém? děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 3.11.2014 10:41

Okysličení kvasu přispívá k namnožení křisotvorným kvasinkám, a je nežádoucí.Pokud kvas dokvasil všechen zbytkový cukr, nebo z nějakého důvodu došlo k zastavení kvašení, tak to problém být může.Nedochází ke vzniku CO²jako ochranného polštáře nad záparou, zabraňujicímu vniku kyslíku, a tedy vzniku nežádoucím křisum, zoctovatění.

Pokud ještě vykvašeno není, a podaří se nastartovat kvašení při vyšší teplotě v kotelně, je možné že k nežádoucím vlivům nedojde,nebo jen omezeně.

Taky je možné, že po měsíčním kvašení venku je už vykvašen všechen použitelný cukr.Přesvědčte se o tom cukroměrem, nebo jiným měrem, a v případě jak jsem popisoval upalujte do palírny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika