Odrůdy hrušní na moštování



host - 236.1 (?)
2.9.2023 11:50

Hrušky se moštují v tvrdém stavu. Přezrálé a hniličkovaté nevylisujete.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 35.182 (?), 2.9.2023 9:40

A v jakém stadiu zralosti se prosím lisují? Ty moštové odrudy možná budou specifické. Četl jsem, že jedna odruda když dozraje je nepoživatelná, ale když se nechá přezrát, zhniličit je chutná jako máslovka.) Pak má být hodně sladká.   Myslím na bezalkoholický mošt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 236.1 (?), 2.9.2023 11:50

Hrušky se moštují v tvrdém stavu. Přezrálé a hniličkovaté nevylisujete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 35.182 (?), 9.9.2023 21:28

Děkuji za radu ohledně lisování...

Včera se mi podařilo sehnat menší košík moštových hrušek, ale nemám jich dost na vylisovaní moštu. Skoušel jsem jen trochu získat štávy přes struhadlo. A chuť myslím by byla zajímavá na mošť - určitě by takový mošt nebyl mdlý jako z normálních klasických hrušek co jsou běžně u nás zastoupeny. Jen slabě byly se zeleno žlutým nádechem - takže ještě nebyly zhniličkovatělé, byly ještě trvrdé. Jsou příjemně natrpklé. Až zežloutnou úplně a potom mají celý plod zhnědnout - tak mají být hodně sladké. Takže si zbytek schovávám, abych poznal jejich chuť-  v tom to stavu mají být jedlé. (Uplně zelené tam je chuť hodně trpká, ale i ta mi kupodivu nevadila.)     Hrušky jsou jinak takové drobnější.     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 10.9.2023 9:12

Nu myslím, že je to jen taková větrná úvaha. Lisovat košík hrušek je poněkud výstřední zábava. Možná na domácím odšťavňovači to má smysl. Jinak hrušky se velice špatně lisují, jsou jakoby gelovité. Musí na to být opravdu dobré vybavení a lis s velkým tlakem. Samotná hrušková šťáva moc dobrá není, musí se upravit, dokyselit a případně naředit. Lepší je lisovat ve směsi s jablky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika