Muškatelka a krvavka



host - 43.70 (?)
28.2.2012 18:16

Děkuji za informace. Konferenci mám, měl jsem na mysli odrůdu mnohem starší, bujnější a mohutnější. Plánuji ji vysadit na hranici pozemku do pole.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 109.46 (?), 17.9.2010 9:51

Ještě jednou moc díky za rady, no je jasné, že správnost výběru ukáže až čas... Kdyby měl ještě někdo zkušenost s krvavkou, budu moc ráda. Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.78 (?), 22.1.2012 17:38

Dobrý den, shodou okolností jsem se dnes pídil po názvu jedné ze starých hrušní tady v kraji a dovedlo mě to ke krvavkám a k tomuto staršímu příspěvku. Malá pomologie se o nich zmiňuje jen okrajově a to jako o skupině velmi starých odrůd s proměnlivou velikostí plodů. Podle fotografie na stareodrudy.cz jsem zjistil, že je to opravdu ona. Jako kluci jsme na ně rádi chodili - kvůli té zvláštní barvě (vyjí se obzvláště v kompotech), dobré chuti a hlavně, že se jedná o letní hrušeň. Strom je to dnes cca 50 až 60-ti letý, ale řekl bych ve výborném stavu. Potíž je jen s tím, že velmi chutná i vosám a sršním. Pamatuju si, že původně míval i větší plody. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 18.2.2012 10:24

Jakou starou odrůdu na semenáčí by jste doporučili do 450 m n.m. odolnou mrazu a vhodnou na jídlo, sušení i pálení.cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JJM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 189.104 (?), 27.2.2012 20:34

Já bych tedy poradil Konferenci.Pravidelně plodí, není nijak naročná.Plody vynikající.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 28.2.2012 18:16

Děkuji za informace. Konferenci mám, měl jsem na mysli odrůdu mnohem starší, bujnější a mohutnější. Plánuji ji vysadit na hranici pozemku do pole.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JJM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 189.104 (?), 28.2.2012 19:12

Tak teda když je místa dostatek doporučuji Špinku.V mém okolí jsou to nejmohutnější a nejmajestatnější ovocné stromy.ovoce výborné i na kvas vlastní zkušenost.Ty stromy když vysadite tu po nás zustanou i v příštím století.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6487) - 9.2 (?), 28.2.2012 19:21

Solanka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 28.2.2012 19:51

Obě doporučené odrůdy má v sortimentu Radim Pešek v Bojkovicích. Zasadím asi Špinku pro její mrazuvzdornost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 19.3.2012 18:47

Pěstuje někdo z diskutujících odrůdu Praskule. Zajímala by mně plodnost, odolnost proti strupovitosti, chuť, a možnosti využití. Na jídlo, sušení, pálení. Předem děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 104.29 (?), 15.12.2014 16:41

Děda míval na zahradě dvě krvavky. Jako dítě si to pamatuji docela dobře. Hrušky to byly skvělé, nedají se skladovat, co upadne, je nutné ihned sníst nebo usušit. Z nostalgie jsem pak sháněl na vlastní zahradu taky nějaký ten stromek krvavky, ale byl velký problém jej sehnat (i u Pěška na starých odrůdách). Nakonec se povedlo a zatím čekám na první úrodu. 

Pro mne je to ale nostalgie, k nám na zahradu se rozhodně hodí (550m). Až začně plodit, podělím se o zkušenost. Doufám, že by to mohlo být již příštím rokem.

Miloš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika