Mišpule Stoneless opravdu vymizela?



host - 130.82 (?) 
7.11.2018 19:56, zobrazeno: 3298x

Ptám se zařazeno zde protože mišpule (německá) má být příbuzná k hrušním. Letos (2018) asi po 5 letech od zasazení mně 2 stromky mišpule poprvé bohatě zaplodily a, především, jsem se dočkal konečně i větších plodů a se znatelně příznivějším poměrem dužniny k peckám.

Plody na jednom stromku začínají dozrávat, ochutnávám. Při této příležitosti jsem si zpětně dovodil že jeden stromek mám asi odrůdu Nottingham a ten druhý odrůdu Royal, tak právě tato poslední mišpule začala teď měknout. On totiž tehdy zde v okolí a při prodeji stromku mišpule se odrůda neuváděla, chceš mišpuli?... tak tady ji máš :-)

V literatuře se lze dopídit, že byla i mišpule bezsemenná a uvádí se jméno odrůdy Stoneless.

Někdy loni a když jsem příležitostně bádal, tak narazil jsem na zmínku že bezsemenná mišpule byla prý odněkud z Balkánu ale je to bez záruky.

Opravdu bezsemenná mišpule Stoneless vymizela? Nemá ji někdo? Pokud ano jaké jsou plody?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 225.115 (?), 7.11.2018 21:36

Hledejte Mespilus germanicus APYRENA.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.115 (?), 7.11.2018 21:39

...Mespilus germanica..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.115 (?), 7.11.2018 21:46

Apyrena má trny, malé bezsemenné plody, chuť dobrá až velmi dobrá, spíš Royal než Nottingham (spíš hruška než jablko).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 130.82 (?), 8.11.2018 13:57

Ten co se tady na začátku ptal:

děkuji za tip co se týče náhrady, už jsem se porozhlédnul po webu ale s mišpulemi to je v Česku bída obecně a také aby prodejce označoval odrůdu co prodává tak vůbec,

nějaký náznak odrůdové dostupnosti a pestrosti jsem zahlédl vedle v Polsku ale to je pro mne na dlouhé lokte jaksi logisticky a bude to asi drahé i nákladově.

Takže nebudu tlačit na pilu a třeba pomůže někdy náhoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika