Lukasova, tatarova, kdouloň



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?)
27.2.2015 23:08

Největší bude Lucasova a nejmenší kdouloň. Pokud budete Lucasovu pěstovat ve vyšším kmenném tvaru, tak přízemní namrzání květů nehrozí. Proto asi také školkař zvolil podnož Kavkazskou a nikoliv kdouli s mezištěpováním (pro vřetena nutné).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 168.61 (?), 27.2.2015 22:53, zobrazeno: 7266x

Prosím poraďte, jak je to se vzrůstností těchto odrůd: hrušeň Lukasova (podnož Kawkazská), tatarova hrušeň (na hruš. semenáči) a kdoule ludovic. Jde mi to, který z těchto stromů má pravěpodobnost vyrůst nejvýše, nejmohutněji. Usnadnilo by mi to rozhodování, kam který stromek umístit do zahrady. A jak je to u těchto odrůd s odolností? Je opravdu lukasova tolik nachlná na mrazíky?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 27.2.2015 23:08

Největší bude Lucasova a nejmenší kdouloň. Pokud budete Lucasovu pěstovat ve vyšším kmenném tvaru, tak přízemní namrzání květů nehrozí. Proto asi také školkař zvolil podnož Kavkazskou a nikoliv kdouli s mezištěpováním (pro vřetena nutné).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.61 (?), 21.3.2015 17:06

Poraďte prosím, jak začít střihat kdouloň? Vždy jsem si myslela, že vytváří spíše keřový charekter nebo je na nižším kmínku. Minulý týden mi dorazila objednaná kdouloň (z netu) a je to téměř 2 metry vysoký špičák. Co teď? Nechat? Zastřihnout někde nízko? Děkuji za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 21.3.2015 17:41

Špičák se dá zkrátit libovolně, čím hlouběji, tím víc můžete očekávat její keřový podrost..Kdoule je původně keř.Mám ji jako keř 40 let jako zkušební EM-A.Naroubovat se dá na různé odrůdy hrušek a i mišpuli.

Záleží na tom, k čemu jste si ji objednala.Vyniká nádheným květenstvím

a vonícími plody na marmeládu.Na kvas jsem ji nezkoušel.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika