Lucasova



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?)
10.11.2023 16:49

Celkově je Lucaska přirozeně odolnější proti strupovitosti.Zatím jsem nezaznamenal napadení touto chorobou zřejmě i proto, že provádím ošetření proti houbovým chorobám současně s jabloněmi.Pokud je však v září vlhké a deštivé počasí je náchylná na sazovitost slupky.Je to sice především kosmetická vada ale někdy dost neříjemná.Musí se provést očista plodů vlhkým klůckem, nejlépe ještě před uskladněním.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 17.9.2022 20:49

Lucasova tady u mě dostane nejvíce prostoru a myslím, že to špatná volba nebude, i když doktor Miloš Vysloužil měl na to jiný názor. Mám na ní i jiné rouby a nejbujnější je ve vrcholové části Abate Fetel, tak doufám, že něco kloudného přinese. I když Lucasova není kořenitá jako například Boscova lahvice nebo Williamsova, tak má pro mě jednu z nejtypičtějších hruškových chutí. 

Lucasova
Lucasova
Lucasova
Lucasova
Lucasova
Lucasova
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 28.9.2022 9:15

Lucasova - 2022 - větší zákrsek

Lucaska jako každoročně pěkná násada a kvalitní plody.Vzhledem k deštivému počasí během září byly obavy na výskyt sazovitosti.Naštěstí se napadení nekonalo.Zato vosy se nebývale činily.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 28.9.2022 14:47

I když se to pánům MV a PP nemusí líbit, tak v dobrých oblastech je přesto Lucasova výborná hruška. Jedná se o velice chutnou, hojně rozšířenou tržní odrůdu.

Lucasova
Lucasova
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 26.9.2023 12:11

Lucasova - 2023 - větší zákrsek

Letos sklizeno brzy 21.9.Zářijové počasí sklizňovou zralost uspíšilo ale zvláště pro silné napadení a ztráty hmyzákama.Stráty byly velké.Kdybych počkal ještě týden zřejmě by nebylo co klidit.V okolí žádné ovoce není a tak všechna havěť na moji zahradu.Na kvalitu hrušek to žádný vliv mít nebude.Mám to vyzkoušené.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Lucasova
Lucasova


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (226) - 49.56 (?), 12.10.2023 19:47

Pred 10 dňami obratá Lukasova uskladnená v pivnici dnes sa idem skontrolovať a už dozrieva strašné mala dozrieť až pred Vianocami, telefonoval som z kámošmi vraveli to je navine teplá jeseň. 

Lukasova
Lukasova


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.65 (?), 9.11.2023 22:28

Trpí u vás Lucasova chrastavistosťou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 10.11.2023 14:43

Nejdelší skadovatelnost by měla mít Bohemica. Vloni vzorek vydržel (venku u domu na terase kde nemrzne) i po vánocích. Do sklepa nedávám ani brambory, jsou stále v zahradním domku přikryté, až kdyby byly větší mrazy tak je přenesu do sklepa, tam je teď 15°C.

Pár hrušek postupně co jsem dal na změknutí na stůl na terasu (Boscova lahvica) skoro všechny po pár dnech napíchnuté asi šikmookou Suzuki, dírka a hniloba, a v měkčích hroznech - mošťákách jsou taky nakladené bílé larvy, asi už to budou ty japonské. surprise MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 10.11.2023 15:38

U mě netrpí strupovitostí žádná hruška. Protože chodím spíš na jabka, tak hodně hrušek už zhniločkovatělo. Ochutnal jsem alespoň Abate Fetel, Margaritu, Xenie ještě nedošla, 2 Koporečky taky ne. Z těch zimních tam jsou nějaké Nely a Eriky. Jeden plod z nerostoucího roubu Nelisova zimní. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 10.11.2023 16:49

Celkově je Lucaska přirozeně odolnější proti strupovitosti.Zatím jsem nezaznamenal napadení touto chorobou zřejmě i proto, že provádím ošetření proti houbovým chorobám současně s jabloněmi.Pokud je však v září vlhké a deštivé počasí je náchylná na sazovitost slupky.Je to sice především kosmetická vada ale někdy dost neříjemná.Musí se provést očista plodů vlhkým klůckem, nejlépe ještě před uskladněním.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (226) - 49.56 (?), 10.12.2023 14:42

Lukasova tento rok je chuťovo slabá niektoré plody sú dobré ale ostatné fádne. Doteraz po iné roky to bola chuťovo špica, teplá jeseň jej neprospela. Nojabrskaja, Xenia je chuťovo výborná veľké plody sa už zjedli zostali už len malé.Jablko Ambrosia chuťovo výborné. 

Hrušky
Hrušky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika