Jaké odrůdy do vyšších poloh - podhůří



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?)
5.10.2011 22:49

Chce to vyzkoušet. Samotná nadmořská výška není všechno, hrušně chtějí taky hlubší úrodné půdy, které ve vyšších poloháh nebývají časté. Konference je poměrně nenáročná odrůda. Existuje navíc řada nových, poměrně plastických odrůd. Nazývají se často ženskými jmény (Blanka, Milada, Petra,...) písmeny řecké abecdy (Alfa, Beta, Delta), nebo kombinací slabik mateřských odrůd (Harbo, Konvert..).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
0ndra - (3) - 207.25 (?), 13.9.2011 10:03, zobrazeno: 6040x
Chtěl bych zasadit pár stromků vč. hrušní, lokalita je podhorská (Jestřebí hory), výška cca 520 m, z nejbližší meteostanice (cca 2 km daleko, ale o 50 m níže) jsem zjistil i prům. teplotu, která byla v r. 2010 5.4 °C. Pročítal jsem různé články a specifikace odrůd na internetu a našel jsem dva snad vhodné kandidáty - Clappovu máslovku a Konferenci. Můj dotaz tedy je - jsou to vhodné odrůdy to takových podmínek (teplota, výška) a budou se vzájemně opylovat? Se sadařstvím nemám vůbec zkušenosti, tak prosím o pomoc. Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 226.194 (?), 5.10.2011 18:42

Zkusit můžete kromě jmenovaných řadu letních odrůd nebo pozdně letních (př. Karina) kromě Wiliamsovy, ta chce teplo. Nezklamná je stará odrůda Špinka v 500 metrech nad mořem rodí medové koženky 40 let. Možno zkusit ještě Hardyho máslovku. Lusacova, Boscova a jiné chtějí teplé polohy.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 5.10.2011 22:49

Chce to vyzkoušet. Samotná nadmořská výška není všechno, hrušně chtějí taky hlubší úrodné půdy, které ve vyšších poloháh nebývají časté. Konference je poměrně nenáročná odrůda. Existuje navíc řada nových, poměrně plastických odrůd. Nazývají se často ženskými jmény (Blanka, Milada, Petra,...) písmeny řecké abecdy (Alfa, Beta, Delta), nebo kombinací slabik mateřských odrůd (Harbo, Konvert..).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika