Hrušky 2022



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?)
19.8.2023 15:16

A vítězem se stává pan PP s Muškatelkou šedou. Sice nevím, jak chutná, ale Kozačky a Ananasky se zatím představily jen jako sladké letní hrušky. Ta Ananaska je nejzajímavější v chuti ještě jako tvrdá. Předpokládám, že Muškatelky budou s muškátovou příchutí. Je to tak, pane PP? Víc by nám možná prozradil Mittwoch a ing. Fidla, ale kde jim je konec.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 9.142 (?), 8.8.2023 17:46

Měl jsem ji zasazenou, před tím než začala plodit ji snědl hryzec. Dál už jsem ji neobnovil. PP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 9.8.2023 18:58

Tak jsem dneska ochutnal první spadlé muškatelky a tak jako každý rok se mi vrátila doba prázdnin, her a malin nezralých. Zahrada, které kralovala obrovská muškatelka a kterých jsem vždycky zkonzumoval kvanta. Je to moje nejmilejší hruška. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 10.8.2023 11:28

Aha, tak Muškatelka šedá je vaše srdeční záležitost, to jsem nevěděl. Uvidíme, co přinese to "droboští" Kozačky. Včera jsem kousl do jedné ještě tvrdé Ananasky a první dojem byl zajímavý. Možná budou mít s tím názvem odrůdy pravdu. A nejsou to žádné málé hruštičky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 19.8.2023 15:16

A vítězem se stává pan PP s Muškatelkou šedou. Sice nevím, jak chutná, ale Kozačky a Ananasky se zatím představily jen jako sladké letní hrušky. Ta Ananaska je nejzajímavější v chuti ještě jako tvrdá. Předpokládám, že Muškatelky budou s muškátovou příchutí. Je to tak, pane PP? Víc by nám možná prozradil Mittwoch a ing. Fidla, ale kde jim je konec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 20.8.2023 8:08

Muškatelka je pro mne vítanou letní lahůdkou. Ovšem jako většina letních hrušek má své "mušky" a má jich dost. Především dobrá je jen v optimální zralosti, která trvá poměrně krátce. Brzy hniličí. Často má kaménčitou dužinu. Pro nejlepší výsledky je potřeba ji velice mírně podtrhnout a na to aby měl člověk speciální školení. Brzy dojde ve skladu. Ale když se povede, je to báseň. Křehká jemně křuplavá dužina, sladká s nepatrnou stopou kyseleosti na dochucení. Chuť a vůně je specificky muškátová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika