Hruška Williamsova



host - 109.71 (?)
23.4.2010 21:19

Děkuji, ale ted přesně vím, že tu jsem teda nechtěla!! Ach jooo

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 109.71 (?), 23.4.2010 20:44, zobrazeno: 38065x

Tak jsem si dneska koupila hrušeň Williemsovu doufám že sousedky hruska co jestě neplodila bude stacit k opilení. Staci když kvete nebo ne?? nevim co je to za odrudu. Vite někdo něco o Willemsově více?? Je to podzimní odrůda do kdy vydrží hrušky. Děkuji! Martina

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 23.4.2010 21:02

O Wiliamsově čáslavce je toho tu na fóru popsáno mnoho. Je to pozdně letní hruška, vydrží jen pár dní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 109.71 (?), 23.4.2010 21:19

Děkuji, ale ted přesně vím, že tu jsem teda nechtěla!! Ach jooo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 48.243 (?), 23.4.2010 21:27

Nákup ovocného stromku není jako nákup pažitky v květináči... To je rozhodnutí na desítky let. Nebylo by příště lepší se nejdříve informovat a poté nakupovat. A hrušně a jabloně kupujte na podzim, rozhodně se Vám ujmou lépe něž ty z výprodeje koncem dubna...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 24.4.2010 7:07

Ale, ale,proč brečíte nad vylitým mlékem?Nic není ztraceno, hlavně ať se Vám stromeček dobře ujme (dostatečně zalévejte) a potom si každou větev můžete přeroubovat.A můžete mít třeba na každé větvi jinou odrůdu.Volte ale odrůdy pokud možno stejné vzrůstnosti, aby nebyla jedna větev jako Goliáš a druhá jako David.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 24.4.2010 9:13

Hlavně se neinformujte u prodejce v zahradnictví. Přesvědčí Vás, že ta jediná odrůda, kterou prodávají má přesně ty vlastnosti, co požadujete.
   Jinak rada o přeroubování větví hrušně je skutečně dobrá. Hrušně se na to hodí ze všech ovocných druhů nejlépe - dobře se ujímají a úrodu jedné odrůdy z celého stromu dokáže málokdo spotřebovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 251.161 (?), 27.4.2010 18:27

U dřívější literatury -např.Pomologický atlas 2 J. Kutina jsem našel vždy která odrůda, kterou opyluje (a to u hrušní i jabloní) V posledních publikacích je tam většinou jen -je dobrý opylovač.Měl jsem zájem o typy opylovačů rezistentních odrůd.Nenašel jsem to ani v publikaci M.Richter Velký atlas odrůd ovoce ani u mého oblíbeného doc.Ing. J.Suse Obrazový atlas jádrovin. Víte někdo kde bych tyto informace našel? Chtěl bych konkretně, ne jen je to dobrý opylovač. Mám na mysli např Topaz opyluje Vanda.Probůh tento vztah jsem si vymyslel jen jako příklad nevím je-li tomu tak.Vybíralík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 27.4.2010 18:35

Myslím, že vybírání konkrétních opylovačů nemá smysl. U cizosprašných druhů (jabloně, hrušně, většina třešní, některé slivoně a meruňky) platí, že jiná odrůda, současně kvetoucí, je vhodný opylovač. Výjimku tvoří triploidní odrůdy, které jsou špatnými opylovači obecně a taky vzájemná intersterilita některých odrůd. Ta ale taky není příliš častá.
   Většina pěstitelů jádrovin ma problémy spíš s probírkou a propadem nadbytečných  (opylených) plůdků než s hledáním vhodných opylovačů. A to i v dnešní době, kdy včel ubývá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.161 (?), 27.4.2010 19:11

Děkuji p.Vysloužilovi za radu.Vybíralík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.235 (?), 17.6.2010 7:24

V katalogu sempra.cz jsou uváděny konkrétní opylovače té které odrůdy hrušní. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika